Žlutá barva zlepší náladu

Pokud toužíte mít lepší náladu a šťastnější život, nastěhujte si do bytu žlutou barvu!

Žlutá barva pomáhá udržet jasnou mysl. Podporuje paměť, koncentraci a usnadňuje rozhodování. Jako barva slunce rozveseluje a zmírňuje deprese. Pokud se chcete vyhnout letargii, obklopte se právě žlutou barvou. Žlutá je také ideální, pokud z jakýchkoliv důvodů pociťujete vyhoření, paniku, nervozitu či únavu. Nebo pokud se z vašeho života začala vytrácet radost a pozitivní náboj.

Obecně o žluté:

  • žlutá je barva radosti a optimismu
  • září jako teplý den
  • je barvou slunečního svitu a slunečnic, dozrávající pšenice, ale i podzimního listí.Je nejběžnější barvou květů, které se takto zviditelňují pro hmyz.
  • dokáže vytvořit harmonickou barevnou kombinaci téměř s jakoukoliv jinou barvou – záleží jen na odstínu.
  • spolu s červenou, modrou a se zelenou patří mezi čtyři psychologicky primární barvy. Používají se, aby povzbuzovali a podněcovaly na aktivitu.

Žlutá barva zmenší příliš velký pokoj

Místnost vymalovaná žlutě je vnímána teplejší než místnost vymalovaná bíle. Jelikož teplé barvy vystupují do popředí, vizuálně může žlutá místnost zmenšovat. Proto ji na stěnu používejte, pokud ji chcete přiblížit.

Žlutá barva v pracovně

V kombinaci s červenou sálá do prostoru teplo a energii, navozuje pozitivní náladu a chuť pustit se do činnosti, která vás čeká.

Žlutá barva v obýváku

Žlutá barva spolu s bílou vytvoří příjemný kontrast, který rozzáří celou místnost.