Rigidní podlahy – novinka, která je připravena dobýt trh vinylových podlah

Ač by se mohlo zdát, že vinylové podlahové krytiny jsou hotovým výrobkem, na kterém už není dále co zdokonalovat, opak je pravdou. Důkazem jsou nové rigidní vinylové podlahy, jež se v nabídce prodejen s podlahovým sortimentem začaly objevovat teprve nedávno. V čem jsou tak inovativní? Určitě ve vlastnostech, které jsou schopny poskytovat díky jádru složenému z rigidního kompozitu. To má oproti standardnímu vinylovému jádru celou řadu předností.  

Například díky technologii RCC jádra je možné zaručit ještě vyšší odolnost podlahových krytin – ty jsou tudíž vhodné i do prostorů s vysokou zátěží. Své místo si tedy najdou nejenom v domácnostech, ale též třeba i v kavárnách či hotelích. Další výhodou rigidních podlah je jejich tvarová stabilita, nekroutí se a vypadají dobře i několik let po pokládce. Ruku v ruce s těmito vlastnostmi jde pak dlouhá životnost, jež je u těchto podlahových krytin téměř garantovanou záležitostí.  

Není nad snadnou a rychlou pokládku, kterou zvládnete klidně i sami 

To však není zdaleka vše, jedním z největších kladů rigidních podlah je lehkost, s kterou je lze do místnosti nainstalovat. Rychlá a snadná pokládka je umožněna díky takzvanému click systému s jehož pomocí lze jednotlivé dílce spojovat obdobně jako puzzle. K jejich položení není třeba žádných hřebíků či podlahářské chemie, přesto však k sobě pevně drží. Jedná se tedy o další typ plovoucích podlah. 

Dalším velkým plusem těchto podlah je jejich odolnost vůči vodě – ani při delším kontaktu s vodou nedojde k jejich většímu poškození. Bez problémů si je tudíž můžete položit například do kuchyně nebo do  koupelny. Pakliže vezmeme odolnost a snadnou montáž rigidních podlah a přičteme k nim vysokou kvalitu používaných materiálů pak dostaneme komplexní řešení, které nabízí perfektní užitné vlastnosti a jednoduchost v jednom.  

Jsou ideální třeba pro podlahové vytápění. Ale jaké pořídit? 

Aby toho nebylo málo, tak vinylové rigidní podlahy se rovněž vyznačují akustickou a tepelnou odolností. Je tedy možné je nainstalovat jako podlahovou krytinu k podlahovému vytápění. Zároveň díky vyšší tvrdosti nosné desky je zajištěno tlumení kročejového hluku, chůze po této podlaze je proto nesmírně tichá. Jaké rigidní podlahové krytiny jsou momentálně k sehnání? 

Zkusit můžete například kolekce rigidních podlah od francouzského výrobce Gerflor, která nabízí kolekci pro domácí použití Gerflor Designart  Home Rigid, která se vyznačuje vysokou odolností a tvarovou stabilitou, a je vhodná do místností se zvýšenou vlhkostí, nebo kolekci Gerflor Designart Traffic Rigid, která je svými vlastnostmi určena převážně pro komerční použití, ale vyhovuje i nárokům vysoké bytové zátěže.Tyto rigidní podlahové krytiny pak mají na svém povrchu speciální úpravu PUR +MAT, která do značné míry ulehčuje údržbu.  

Samozřejmostí je pak vysoká odolnost vůči poškrábání a mechanickému poškození. Nechybí ani možnost je instalovat na téměř jakýkoliv podkladový materiál, včetně třeba keramické dlažby. 

Údržba těchto podlahových krytin nevyžaduje žádnou přehnanou péči, čas od času ji stačí vyluxovat a přetřít na mop naneseným běžně dostupným přípravkem na čištění podlah, či v případě zažrané špíny přípravkem na hloubkové čištění. Navíc rigidní podlahové dílce bývají častokráte nanášeny vrstvou, jež je dokáže chránit před skvrnami a blednutím, čímž se celý proces údržby ještě více usnadní. Avšak může nastat situace, kdy ztratí svou původní barvu a bude tedy nevyhnutelně nutné je renovovat přelakováním. 

Více na: www.supellex.cz/vinylove-podlahy-designart-rigid