Útulný dětský pokoj v podkroví

Při zařizování dětského pokoje je třeba myslet na několik faktorů. Proměňte dětský pokoj na nejoblíbenější místo v podkroví. S našimi radami to zvládnete!

Děti potřebují bezpečný prostor s příjemnou atmosférou. Pouze tak podpoříte jejich kreativitu a poskytnete jim klidný spánek. Pokoj v podkroví by měl poskytnout zároveň dostatek denního světla a čerstvého vzduchu. Kromě místa na hraní, odpočinek je zároveň místem, kde se děti učí.

Světlo a čerstvý vzduch

Přirozené světlo reguluje denní rytmus a dodává energii. Jeho dostatek ovlivňuje nejen zdraví ale i psychickou pohodu dětí. Dětský pokoj je místem, kde se šetřit světlem opravdu nevyplácí. Pokud je vaše dítě školou povinné, umístěte stůl právě v blízkosti okna.

Dostatek čerstvého vzduchu je mimořádně důležitý, protože ovlivňuje kvalitní spánek a pozitivně ovlivňuje chování dítěte. Nedostatečné větrání snižuje schopnost dětí soustředit. Střešní okna mají inovovanou ventilační klapku, která umožňuje větrat interiér, i když je okno zavřeno. Přísun čerstvého vzduchu je tak zabezpečen i v noci.

Barvy a pohádkoví hrdinové

Příjemnou atmosféru navodí světlé barvy, na doplňcích mohou být barvy výraznější. Pěkným a účelným doplňkem jsou barevné rolety, které interiér nejen oživí, ale jsou praktické při regulaci přísunu denního světla. Nezapomínejte, že děti vidí dětský pokoj v prvé řadě jako místo na hraní. Nastěhovat jim pohádkovou postavičku do jejich království můžete použitím stahovacích rolet s motivem. Nabídka je opravdu široká. Stačí si vybrat z motivů a barevných provedení.

Chládek i stín

Nerušený spánek a úplnou tmu dopřejí dětem v podkroví zatemňující rolety. V teplejších dnech se doporučují kombinovat s vnějšími markýzami. Ty účinně chrání okenní tabule před slunečními paprsky a v dětském pokoji udrží chladnější klima. Síťovaná struktura markýzy nebrání výhledu z okna ven a zároveň přivádí do interiéru dostatek denního světla. Jelikož se markýzy upevňují na okno z vnější strany, okno je možné kdykoliv otevřít a větrat.