Zahrada potřebuje fantazii

Máte malou zahrádku či terasu a nevíte, jak z ní vytěžit maximum?

Chtěli byste mít z ní minioázu, okořeněnou zabudovaným nábytkem a dalšími atraktivními prvky? Ať už chcete vytvořit zahradu na práci, odpočinek nebo zábavu, nabízíme vám několik rad, které pomohou maximalizovat váš životní prostor.

Použijte fantazii

Vytvořte v zahradě zákoutí, oddělujte pohledy, vytvářejte průhledy. Navoďte pocit, že zahrada se skládá z několika oddělených částí, pokojů. Vnesete do zahrady nejen intimitu, ale probudíte pozorovateli zvědavost a chuť jít se podívat co je za rohem. Fantazii probudíte i použitím skulptur a prvků, které mají svou duši a kouzlo. Určitě se však vyvarujte kýče.

Správně sladěné proporce

V malých zahradách je třeba se vyhnout používání prvků větších rozměrů. Platí to především u zahradního nábytku, který požírá prostor a je obtížné manipulaci. Je ideální, pokud všechny zahradní doplňky a dekorace spolu ladí, jsou vytvořeny v jednotném stylu, jsou na nich použity podobné barvy, materiály a motivy.

Optika odrazu

Vnější zrcátka do zahrad, buď volně stojící, nebo upevněné na stěně, odrážejí světlo. Pečlivě umístěné zrcadlo může zdvojnásobit zájem na malém prostoru. Spolu s vhodným orámováním dokážou vytvořit iluzi ,,dalšího“ prostoru, který čeká na probádání.