Život v rodinném domě není vždy jednoduchý

Život v rodinném domě není vždy jednoduchý

Bydlíte na vesnici nebo si chcete postavit nový dům? Při takové rekonstrukci nebo stavbě musíte myslet na všechno, i na takové věci, kam povede, vše co doma spláchnete do odpadu nebo čím budete zalévat vaši úrodu na zahradě. Dnes se také setkáváme s tím, že cena za vodu stoupá a objevují se i dotace na vybudování zádržného systému na dešťovou vodu, podívejte se tedy jak takovou nádrž postavit a co vše to obnáší.

Kam půjde odpad

Pokud stavíte nový rodinný dům, zamyslete se nad tím, kam bude odtékat vše, co doma zalijete do odpadu. Můžete využít možnosti betonové jímky. Jsou velmi praktické a jednoduchá je i montáž, kterou vám většina firem zařídí. V nabídce těchto jímek najdete různé velikosti, na výběr máte jímky o objemu:

  • 4 m3
  • 5m3
  • 6m3
  • 7m3

Dále jsou k dispozici jímky o velikosti 8,9,10,11 nebo 12 m 3. V nabídce najdete také množství příslušenství, které si můžete ještě objednat. Jde například o litinový poklop, betonový komín, měřič hladiny kapaliny nebo průjezdovou desku. Jak velkou jímku byste potřebovali vy?

A co zalévání zahrady?

Naše půda v republice vysychá. I když nás zasype v zimě sníh, každý rok se potýkáme s nedostatkem vody. V některých obcích přes léto zakazují napouštění bazénů, zalévání zahrad. Proto je vhodné se proti tomu zabezpečit. Pořiďte si nádrže na dešťovou vodu a ušetřete až 50 % vody oproti běžné spotřebě vody z vodovodu, která je rok od roku dražší. Využijte tak zabudování jímek na vodu a nemusíte se během roku strachovat, zda máte dost vody pro osobní potřebu. Takové betonové nádrže nabízí spoustu skvělých výhod, jednak jsou nepropustné, bytelné, ale zároveň lehké, a není s nimi tudíž komplikovaná manipulace. Taková nádrž vám tak vydrží několik dlouhých let a máte po problému s každoročním suchem. Máte také na zahradě nějakou nádrž na dešťovou vodu?