Šedá vinylová podlaha

Šedá vinylová podlaha

O vinylových podlahách bylo sice již napsáno mnoho, ale pro úplnost si ještě přibližme jejich hlavní vlastnosti a výhody použití.

Tato podlahová krytina vzniká pomocí nejmodernějších technologií, a snad i proto poskytuje uživateli vysoký komfort. Vinylová podlaha je velice odolná, má antistatický a protiskluzový povrch, tlumí kročejový hluk, na chůzi je příjemně měkká a teplá. A pokud by tato teplota někomu nestačila, je možné pod ni bez problému instalovat podlahové vytápění. Většina vinylových podlahovin je vhodná i do vlhkého prostředí – koupelna, kuchyň, předsíň. Navíc se jedná o krytinu ekologickou, neboť je stoprocentně recyklovatelná.

Vinylových podlahových krytin jsou tři typy – buď může být celoplošně lepená (jako podklad je vhodná nivelační stěrka), anebo plovoucí se systémem click (přesně vyrovnaný beton nebo anhydrit) a vícevrstvý multilayer (nepotřebuje podklad, neboť má na spodní části korek).

Podlahové krytiny z vinylu jsou vhodné jak do domácností, tak do kanceláří a komerčních prostor.

A údržba? Snazší, než si umíte představit! Buď vytřete mírně vlhkým mopem, anebo – jak už je dnes běžné téměř v každé domácnosti – tuto práci za vás provede robotický vysavač s funkcí vytírání.

A výběr dekorů? Téměř nekonečný…

Můžete zvolit vzhled dlaždic, dřeva i kamene, a to v mnoha barvách. My se tentokrát zaměříme na šedé zabarvení. Jednak je to odstín velmi moderní, a za druhé je šedý základ to, co lze kombinovat skoro se všemi odstíny barevného spektra.

Vinylová podlaha lepená Gerflor DESIGNART Traffic Club Grey – vhodná pro celý interiér, s vysokou odolností vůči poškrábání, což znamená, že je ideální i tam, kde žijí domácí zvířata; v kolekci DESIGNART Traffic najdete 15 dekorů s imitací dřeva a 1 dekor kamene; nášlapná vrstva je 0,55 mm a produkt je označen zátěžovou třídou 33-42.

Vinylová podlaha lepená Gerflor DESIGNART Home Nevada Grey – v provedení jako celoplošně lepená – třída zátěže 23 až 31, celková tloušťka 2 mm; ale i jako plovoucí podlaha (zámkový LOCK systém), celková tloušťka 4,2 mm, je nutná fixační podložka. Oba typy mají částečně vodě odolný povrch, avšak nejsou vhodné do koupelny a k venkovnímu použití.

Vinylová podlaha lepená Wineo Selection Starlight Oak Soft – kolekce vinylových podlahovin Wineo zahrnuje krytiny s univerzálním využitím, a to jak v domácích, tak ve veřejných prostorách. Jejich odolnost je extrémně vysoká, a tak snesou jakoukoliv zátěž. Podlahoviny Wineo se pokládají opět jako celoplošně lepené, anebo jako plovoucí s patentovaným zámkovým systémem Connect či LocTec.