Vyberte si svou vysněnou vanu

Moderní sprchové kouty jsou skvělé, nicméně horké koupeli ve vaně se v očích mnoha lidí nic nevyrovná. Jak na výběr správné vany? 

Jaký zvolit materiál 

Akrylátové vany 

Akrylát má řadu výhod. Jedná se o nejužívanější materiál zejména pro kvalitní hydroizolační vlastnosti. 

Litinové vany 

V minulosti bývaly velmi oblíbené, a to zejména pro svou schopnost držet teplo. Postupem času je však do značné míry nahradily moderní materiály. 

Smaltované vany 

Smaltované vany jsou tvořeny ocelovým základem, na který je nanesena vrstva smaltu. Zájem je o ně především díky jejich nižší pořizovací ceně. 

Vybíráme správný tvar a rozměry 

Vana pro dva 

Ve filmech to vypadá nanejvýš romanticky, nicméně pokud jste někdy zkoušeli společnou koupel ve dvou v běžné vaně asi tušíte, že tudy cesta nevede.

Robustnější vany pro dva charakterizuje dostatečně pevná konstrukce i větší rozměry. Z hlediska tvaru si můžete vybrat klasické rohové modely i asymetrické varianty tak, aby dokonale ladily s vaší představou útulného bydlení. 

Asymetrická vana 

Asymetrická vana poskytuje vhodné řešení do jakéhokoliv interiéru. Jestliže je vaše koupelna nestandardně dispozičně řešená, nemusíte hned přemýšlet o celkové rekonstrukci. Stačí si vybrat vhodnou vanu.

Ravak nabízí široké spektrum různých modelů, u nichž navíc nehrozí, že byste se museli vzdávat komfortu. Do takto řešené vany si můžete lehnout i šikmo, čímž efektivně využijete celý její vnitřní prostor. 

Volně stojící vana 

Volně stojící vany působí v interiéru jako luxusní doplněk a okamžitě na sebe strhnou pozornost. Hodí se tak především tam, kde je dostatek prostoru, aby mohly náležitě vyniknout.

Tvar můžeme volit podle svého vkusu. Nejčastější řešení představují oválné vany, v tomto segmentu se nicméně můžete setkat i s méně tradičními hranatými. Rozměry jsou obvykle natolik velkorysé, že se v ní pohodlně mohou koupat i dvě osoby. To je reálné i díky odtoku, který mívají tyto vany navržen uprostřed, podobně jako je tomu u kolekce van Ravak. 

Rohová vana 

Rohová vana je na tom podobně jako její volně stojící „kolegyně“. Ne do každé koupelny se úspěšně vejde. Méně obvyklé řešení vyžaduje pro její pohodlné umístění spíše větší koupelnu. Odmění se vám však luxusním dojmem. 

Obdélníková vana 

Obdélníkové vany jsou velmi skladné, variabilní v požadovaných rozměrech a designově natolik neutrální, že úspěšně budou dělat službu prakticky v každé koupelně. Jsou dokonale nadčasovou volbou i do malých koupelen.

Současně si v kolekci Ravak vyberete přesně takovou vanu, která se hodí k vašemu stylu bydlení. I obdélníkový tvar mohou charakterizovat tradiční oblé linie nebo naopak hranaté tvary, které poutají pozornost. A nejde jen o tvary, v moderních koupelnách najdeme i vany různých barev, které ladí s celkovým interiérem.