Elegantní a útulná bílá kuchyň

Plánujete rekonstrukci kuchyně? Pokud stále nevíte, co je pro vás to pravé, možná budou inspirací bílá kuchyně. Působí elegantně, moderně, a pokud k nim zvolíte správné doplňky, velmi útulně.

Zvolit si bílou barvu pro svou kuchyni je ideální tehdy, když je místnost malá, protože světlé barvy obecně opticky prostor zvětšují. Stejně se bílá hodí do kuchyně, která nemá mnoho denního světla. Použitím tmavých barev by totiž místnost vypadala ponuře.

Vybarvěte si ji

Možná si myslíte, že bílá kuchyň bude příliš nudná. Ne, pokud ji doplníte barvami. Velmi zajímavou kombinací je kontrastní bílo – černá. K dispozici máte mnoho možností. Co tak zkusit lampy s černým stínítkem či obrazy ve výrazném černém rámu? Nebo černé závěsy pro odvážnější.

Pokud se vám černá zdá příliš, sáhnout můžete i po červené. Vždy platí, že je lepší vybrat si jeden barevný prvek jako více. U bílé kuchyňské lince nádherně vyniknou například červené židle. Pokud jste spíše za něco méně nápadné, zkuste žlutou nebo přírodní dřevo.

Podlahy a stěny

S barvami se dá hrát i na jiném poli. Pokud nechcete, aby kuchyň vypadala příliš sterilně a světlo, vyzkoušejte ji zkombinovat s tmavou nebo vzorovanou podlahou. Fantazii se přece meze nekladou ani v kuchyni. Možností, jak oživit kuchyňský prostor je i barevná stěna.