Originality v koupelně

Některé prostory si vysloveně žádají být výjimečné. Pokud odhodíte obavy a zbavíte se stereotypní představy, z klasiky se snadno může zrodit originál. Přesně tak mohou vzniknout netradiční koupelny, které určitě nenajdete v každém paneláku.

Když se řekne vana nebo umyvadlo, většina lidí si automaticky představí sice vlastní tvar a design, ale pravděpodobně bílé provedení. Nikdo však nikdy neurčil, že sanita v koupelně musí být bílá. Milujete fialovou nebo červenou? Pokud máte chuť na výjimečnou koupelnu, zkuste barevnou sanitu.

Romantická koupelna

U nás ještě nepříliš populární technika digitálního potisku nábytkových dveří je také řešením, jak vyhnat nudu z koupelny. Pro romantické duše je ideálním motivem květinový, který koupelnu oživí, zútulní a vizuálně provoní.

Důležitý je však kontrast. Na tmavá dvířka volte co nejsvětlejší motiv a naopak. V opačném případě by se mohlo stát, že vzor na nábytku zcela zanikne a ztratí své opodstatnění.

Skleněná koupelna

Další možností, jak ze své koupelny udělat výjimečný prostor, je použití speciálního designového skla. Jde o sklo, uvnitř kterého je zatavený digitální potisk. Díky němu můžete mít na obkladu v koupelně text oblíbené písně či básně nebo i svůj vlastní. Fantazii se přece meze nekladou.

Dalším bonusem této koncepce koupelny je poměrně snadná údržba. Sklo totiž nemá spáry, kde by se usazoval prach nebo vodní kámen.