Obrazy zkrášlí a zpestří náš interiér

Různé obrazy mají v našich interiérech pevné místo. Jsou zkrášlením a zpestřením našeho příbytku a navozují příjemnou atmosféru. Holé stěny si přímo ptají o nějaké to zpestření, a závěsné obrazy jsou v tomto směru praktické a nabízejí množství variací.

Podle čeho si vybírat obrazy?

Obrazy si třeba vybírat podle několika kritérií. Mimo jiné závisí výběr od toho, kam plánujeme daný obraz umístit – jiné se hodí do obývacího pokoje a jiné například do dětského pokoje. Také při výběru dbáme na to, aby v nás daný obraz vyvolával příjemné pocity, a pozornost je třeba věnovat i rámu. Vše by mělo pěkně ladit s celkovým zařízením dané místnosti.

Výběr obrazů je široký

Dnešní výběr obrazů je skutečně široký. Trh nám nabízí obrazy různé velikosti i různých tvarů, takže není problém najít vhodný obraz do každé místnosti. Hitem jsou dnes i obrazy v podobě fotografie na plátně. Můžete si tak dát udělat obraz z některé z vašich fotografií, přičemž budete mít záruku originality.

Kde nakupovat obrazy?

Obrazy na stěnu si lze koupit několika způsoby. Prodávají se ve specializovaných obchodech s uměleckými předměty, také v obchodech s nábytkem, nějaké najdete i v knihkupectvích. Výhodou je, že si daný obraz před koupí můžete důkladně prohlédnout a tak vidět, zda vám skutečně vyhovuje a odhalit také případné nedostatky. Kupovat obraz můžete i přes internet. Výhodou je zajisté širší nabídka, ale na druhé straně si vybraný obraz nemůžete pořádně ohlédnout.

Možností, jak získat pěkný a originální obraz, je i oslovit nějakého malíře, aby pro vás obraz podle vašich představ namaloval. Případně zkuste prohledat nabídku inzertních portálů, kde různí umělci vystavují svá díla a nabízejí je k prodeji. V případě fotografií na plátno stačí zajít do fotoateliéru a přeptat se na tuto službu. Pokud by vám náhodou nemohli vyhovět, určitě najdete takovou službu v internetových fotoslužba.

Ceny obrazů

Ceny obrazů jsou různé a závisí na jejich velikosti, jakož i od umělecké hodnoty. Ty nejlevnější pořídíte lacino a ty s velkou uměleckou hodnotou vás přinutí sáhnout i do úspor. Pro běžné lidi není většinou důležité mít doma vysloveně drahé umělecké dílo, ale umělečtí fajnšmekři si zase leccos na stěny nepověsí.

Na závěr

Vhodný obraz dodá každé místnosti tu správnou atmosféru a zútulní naše bydlení. Výhodou závěsných obrazů je i to, že je můžete měnit podle nálady.