Dlaždice z umělého cementu: Odvážný vzhled, méně starostí

Není to tak dávno, co se betonové a cementové podlahy staly velkou věcí na designové scéně díky novým nátěrům a úpravám, které lze aplikovat na podlahu, aby zabarvily šeď. Poté lze podlahu vyleštit do lesklého povrchu. Cementové/betonové podlahy se staly uměleckými díly, některé vypadaly jako plátky geod v barvách tyrkysové, purpurové a rubínové.

Poté přišla na scénu minimalistická architektura, která si vypůjčila použití cementových/betonových stěn z šedesátých a sedmdesátých let, kdy byl materiál použit k vytváření futuristických návrhů škol a kancelářských budov. Také přesně zapadá do intenzivního zájmu o moderní a skandinávský nábytek poloviny století s použitím přírodního dřeva a spárovaných linií.

Ještě před několika lety se cement nepoužíval pouze na podlahy a stěny. Najednou tam byly pracovní desky, zadní cákance a sprchy vyrobené z cementu. Tento materiál se stal tak populární, že nyní existují krásné cementové/betonové dlaždice.

Jednou z hlavních nevýhod je, že nic, co má společného s cementem/betonem, nemůže udělat kutil, vše, co souvisí s použitím betonu – podlahy, stěny, pracovní desky a dokonce i pokládka betonových dlaždic – musí být provedeno specialistou, který ví, jak pracovat se složitými materiály.

Po dokončení projektu musí být beton/cement asi každé dva až tři měsíce utěsněn. Vyžaduje také neustálé čištění speciálními čisticími prostředky.

Výrobci obkládaček, kteří vždy sledovali nejnovější designové trendy a podporovaní pokrokem v technologii, začali vyrábět porcelánové a keramické dlaždice, které vypadají jako beton. Tyto dlaždice se dodávají v různých velikostech. A nedávno některé společnosti vyrábějící dlaždice začaly znovu vytvářet vzhled cementových dlaždic se svými ozdobnými vzory, které připomínají jednu z opulentních podlah v římské vile.

Betonové dlaždice jsou nyní také vyráběny v populárních stylech a velikostech. Tyto dlaždice lze také nalézt v malých šestiúhelníkových tvarech, jako jsou ty, které byly v posledních několika letech tak populární v černé a bílé. Nejen černá a bílá jsou však možnostmi, podívejte se sami na všemožné imitace betonu v naší nabídce.