Nenápadné dveře

Dveře laďte se stylem interiéru. Pokud máte výraznou podlahu, měli byste upřednostnit nenápadné dveře. Barvu podlahy a dveří není dobré ani zcela sjednotit.

Pokud má místnost několik vstupů, vyberte si dveře z jednoho modelové řady. Když vám místo nedovoluje osazení dveří s otočným způsobem otevírání, vsaďte na prostorově úspornější posuvné či skládací. Navíc nepřekáží ani při rozmístění nábytku. Posuvné systémy jsou elegantním řešením i na oddělení místností se širokým stavebním otvorem. Pokud potřebuje do interiéru dostat více světla, zvolte plné prosklení. Aby nebylo vidět z jedné místnosti do druhé, vyberte si výplň z opískování, matovaného či barevného skla.

Hladké jsou IN

Zatímco před dvaceti lety „frčely“ spíše členité dveře s prosklením a ozdobnými lištami obloukovitého tvaru, dnes je situace opačná.

Nejžádanější jsou hladké povrchy dřevěných křídel ozdobené maximálně nenápadnou vyfrézovanou nebo vloženou přímou lištou. Trendem jsou lakované povrchy s vysokým leskem, ale z módy nevyšla ani struktura dřeva. Návrháři pokračují ve své hře s dýhou a střídají směry uspořádání.

Stále vyhledávanější jsou nestandardní výšky dveří, nezřídka sahající až po strop. U některých modelů se to řeší plným nadsvětlíkem, jinde vysokým křídlem. Na popularitě neztratili bezfalcové dveře se skrytými panty.