Živý plot potřebuje stříhat

Živý plot je třeba pravidelně stříhat, aby rostl pěkně a byl zdravý. Ideální čas na stříhání je na konci jarního růstu. Další by mělo být v srpnu, aby se keře a stromy stihli připravit na zimu.

Stříhat živý plot a upravovat jej lze podle typu dřeviny až třikrát za rok. Jehličnany stačí stříhat pouze jednou ročně. O tom, jaký hluboký by měl být řez, rozhoduje především to, jak bujně plot roste.

Stříhání živého plotu může být monotónní a vysilující, pokud nepoužíváte správné nástroje. Plotostřihačů je na trhu obrovské množství, proto je důležité vybrat si takový, který bude co nejvíce vyhovovat vašim potřebám a bude efektivním prodloužením vašich rukou. Jen se strojem, což je dokonale vyvážený, má ergonomickou rukojeť, nízkou hmotnost, je bezpečný a má zároveň vysoký výkon, dosáhnete přesný a čistý řez.

Na stříhání malých živých plotů se skvěle hodí lehké akumulátorové nůžky. Díky silnému vyměnitelnému akumulátoru jsou bez přívodní šňůry, což značně usnadňuje práci a nakládání s nimi. Akumulátor vydrží pracovat přibližně 60 minut, přičemž ho lze dobíjet kdykoliv, bez paměťového efektu. Velké startovací tlačítko umožňuje snadné a bezpečné spuštění v každé řezné situaci.

Optimalizovaná geometrie nožů se zase postará o rychlý, účinný a čistý střih a zaručuje i hladkou provoz s nízkou úrovní vibrací. Ergonomicky tvarovaná rukojeť a ochrana nožů na konci lišty před zpětným nárazem a jejich poškozením.