Krb a učení feng šuej

Odvážné tvarové koncepce, složité či puristické tvary? Pokud jste fanoušek ohně, určitě si vyberete z široké nabídky originálních kreací, či tradičních tvarů. Kromě designu zkuste zvážit i pravidla feng šuej, které je třeba při stavbě dodržovat.

Chvilky u praskajícího ohně a sálavé teplo krbu přinesou uklidnění, zpříjemní pobyt v interiéru, a může být posloužit i jako doplňkový prvek topení. Než se vydáte na pouť po krbových studiích, měli byste přesně vědět, co od svého topného tělesa očekáváte. V každém případě by měl jeho design obytnou místnost vhodně dotvářet. V úvahu je třeba vzít vybavení domu nebo bytu, styl zařízení, velikost místnosti, výšku stropu, nosnost podlahy, stav a průměr komína, případně možnost jeho vybudování. Návrh a stavbu krbu by měl vždy dělat odborník. Stavba krbu je totiž složitá záležitost, vyžadující speciální materiály odolné proti vysokým teplotám a odpovídající příslušným normám.

CO NA TO FENG SHUI?

Krb je ideální umístit ve společenské místnosti, tedy v obývacím pokoji. Je však nezbytné, aby se pravidelně používal, jinak může fungovat jako odsávač pozitivní energie.

Ačkoli oheň je zdroj energie, komín může být příčinou jejího úniku z domácnosti. Komínovou klapku mimo provoz proto třeba přivřít. Krb a komín jsou „otvor“ do domu a nedoporučuje se ho nechat celý rok bez provozu a povšimnutí.

Krb udržujte čistý, bez ohořelého popela. V ohnisku má být vždy předem naloženy dřevo připravené na roztopení. Krbové ohniště by nemělo zůstat nikdy, a to ani v létě prázdné.

Učení doporučuje umístit krb u zdi. Nevhodné místo je v energetickém centru domu. Oheň zde vytváří úkaz „hořícího srdce“ se silnou jangovou energií a narušuje rovnováhu čchi v prostoru.

Naopak zrcadlo umístěné nad krbem může posílit pozitiva a odvrátit negativa. Vhodné je také, pokud jsou po stranách krbu umístěny květiny. Zajímavě také působí, pokud jsou po bocích krbu naskládaná dřevěná polínka, avšak nikoli v jeho těsné blízkosti.