Spojení obývacího pokoje s kuchyní

Spojení obývacího pokoje s kuchyní se dnes stává v domácnostech samozřejmostí. 

Vymezte si hranici

Kuchyňský ostrůvek je vhodný a praktický prvek v otevřeném prostoru. Vymezíte jím hranici kuchyně. Zároveň zjednoduší i vzájemnou komunikaci s ostatními členy rodiny.

Pokud se nechystáte využít kuchyňský ostrov na barové sezení, můžete jeho konstrukci využít jako základnu k napojení jídelního stolu nebo menšího snídaňového sezení. Prostor nad ostrůvkem můžete i efektně nasvítit, čímž zvýrazníte jeho přítomnost v obýváku.

Skříňky

Plné horní skříňky prostřídejte otevřenými skříňkami. Volné police vhodně zakomponované v sestavě lépe navážou na nábytek v obývací části. Módním hitem je, pokud budou v barevném kontrastu vzhledem ke kuchyňskému celku. Žádaná je výrazná žlutá, oranžová či modravá barva.

Náhrada za sokly

Obejít se můžete i bez soklů na spodních skříňkách. Nahraďte je elegantními kovovými nožičkami nebo se přidejte k současnému hitu zavěšených spodních skříněk.

Sestava bude působit odlehčeně a jistě zaujme. Hluk a výpary v kuchyňské části obývacího pokoje se snažte eliminovat. Spotřebiče vybírejte s nízkou hlučností.

Při odsavači zohledněte i dostatečný výkon vzhledem k velikosti místnosti. Některé modely můžete dokonce v létě využívat jako klimatizaci. Chcete-li odstranit nežádoucí buchot při zavírání dvířek, vyberte si tichý samozavírací mechanismus.

Soukromí

Pokud si chcete zachovat i ve spojeném prostoru jakési soukromí, vytvořte si z kuchyňských modulů kuchyňskou buňku. Pomůže vám s ní nejen barový pult, ale i horní skříňky zavěšené na stropě. Mezi zónami v místnosti mohou být také otevřeny policové stěny, které působí dekorativně i z obývákové části. Zvažte však, co všechno v nich vystavíte. Pamatujte si, že méně je někdy více!

Spotřebiče

Jak si poradit s přítomností kuchyňských spotřebičů v obýváku? Máte dvě možnosti. Buď všechny spotřebiče ukryjete za dveřmi vestavěných skříní, překryjete dřez deskou a také vyberete model odsavače připomínající spíše svítilna, nebo se naopak pyšnit výstavkou designových spotřebičů.

Ve vysokých skříních vystavíte troubu, mikrovlnku i kávovar. Na kuchyňském ostrůvku můžete zase zabudovat libovolnou kombinaci varných zón s různým postupem přípravy jídel. Například gril, tepan-yaki či wok.

Materiály a barvy

Přiznat zda nepřiznat přítomnost kuchyně v obýváku? Sjednotit materiálově a barevně obývákový a kuchyňský nábytek není již v současnosti problém. Výrobci kuchyní rozšířili škálu modulů tak, aby bylo jejich použití všestranné.

Ať už si vyberete strukturu dřeviny, nebo nábytek s barevnou přední plochou, je jen na vás. Současné trendy jsou velkorysé!

Police

Kromě otevřených polic využijte i elegantně působící prosklené vitríny. Jsou vhodným zpestřením sestavy, hlavně pokud v nich použijete skleněné police a nasvítíte jejich. Při LED-diodách můžete využít i barevné změny osvětlení podle požadované atmosféry v místnosti.

Co vynechat

V otevřeném prostoru, který má působit reprezentačně, se raději vyhněte některým charakteristickým prvkům z kuchyňské linky. Vynechejte příchytky na dvířkách a zásuvkách. Nahraďte je zamačkávacím mechanismem.

Sklo a laminát

Na umístění obkladaček za kuchyňskou linkou raději zapomeňte. Působí technicky a přítomnost kuchyně ve společenské zóně zbytečně zdůrazňují. Elegantnějším řešením je použití například skla nebo laminátu.