PVC lino do kuchyně

PVC lino – moderní a praktická podlahová krytina, která vyniká v kuchyni

 

Podlahová krytina, známá jako lino, byla původně směsí lněného oleje, borovicové kalafuny, korkového prachu, dřevité moučky a minerálního plniva. Moderní doba přinesla větší nároky a původní linoleum bylo nahrazeno podlahovou krytinou z PVC, která se běžně prodává jako syntetické lino nebo PVC lino.

Podlahová krytina pro každodenní použití

Pro své výborné vlastnosti, cenovou dostupnost a téměř neomezené množství designů si PVC lino našlo velmi rychle cestu do domácností.

Pryč jsou časy, kdy bylo lino nevzhledné a používalo se hlavně jako podklad pod koberec nebo jako nejlevnější možná varianta podlahového řešení. Moderní podlahová krytina vyrobená z PVC je pružná, odolná a se snadnou údržbou. Zákazníci oceňují množství designů. Snadno tak lze podlahu přizpůsobit zařízení pokoje a stylu bydlení. PVC lino může připomínat například podlahu z dřevěných prken, parkety mramor nebo žulu. Hlavně dražší druhy krytin se strukturovaným designem jsou například dřevěným podlahám velmi podobné.

Jak vybírat

Cenově rozdílné jsou i produkty, které se liší tloušťkou nášlapné vrstvy a zátěžovou třídou. Výběr krytiny je nutné přizpůsobit podle místnosti, kam je PVC lino určeno. Například pokoj pro hosty nebo ložnice nepotřebují podlahu pro extrémní zátěž, a proto úplně postačí levnější typy krytiny.

Lino do kuchyně

Naopak v místech, kde se předpokládá větší zátěž, je vždy lepší vybrat podlahovou krytinu, která nabízí ty nejlepší vlastnosti. To je v případě volby PVC lina do kuchyně nebo třeba do dětského pokoje. Tam musí být podlaha odolná, bezpečná a vhodná pro větší zatížení (s vyšší zátěžovou třídou).

Zákazník má také možnost si zvolit produkt s textilní, filcovou nebo pěnovou podložkou, která eliminuje nerovnosti podlahy a tlumí hluk při chůzi. Tato vrstva slouží také jako tepelný izolant.

Z praktických důvodů se lino v kuchyni často lepí, což zajišťuje stabilitu podlahové krytiny a předchází se tím odchlipování v zónách, kde dochází k napojení na další druh podlahy.

Pro kuchyň, kde se předpokládá častý pohyb a údržbu je ideální variantou kvalitní jednovrstvé (homogenní) PVC lino.  Stejně důležité je dobře zvolit ideální šířku, aby bylo v místnosti co nejméně spojů.

Čím je zátěžová třída vyšší a nášlapná vrstva silnější, tím je lino kvalitnější a do kuchyně vhodnější. Nespornou výhodou je snadná pokládka, kterou zvládne i průměrný kutil a použití v místnosti, kde je podlahové topení.