Změna do retro stylu

Potřebujete změnu? Dodejte svému bytu „retro look“.

Pokud se vám líbí móda 60. či 70. let nebojte se ji vnést i do interiéru. Správnou volbou a dostatečným estetickým cítěním nemůžete nic pokazit (a nemusíte být ani designérka). Buďte si jistá, že pokud využijete ve svém bytě prvky retro, dodáte mu punc luxusu a elegance. Nevíte, kde hledat doplňky či nábytek v tomto stylu? „Zalovte“ v babiččině sklepě. Určitě tam najdete zajímavé kusy nábytku, textilu či jiných doplňků. Stačí pár drobných úprav a budete mít doma originální kousek, který nikdy nevyjde z módy.

Rozhodně vsaďte, na:

Pestré tapety

Šedesátá a sedmdesátá léta se nesla ve znamení tapet nejrůznějších barev a tvarů. Květinky, kruhy, pásky nebo geometrické vzory. S nimi jednoduše zapomenete na nudu.

Křesla nejen pro návštěvu

Bez nich bychom si tyto roky ani neuměli představit. Pořiďte si alespoň jedno, například hranaté s dřevěnými či kovovými nožičkami, případně malé „otáčecí vajíčko“. Možná takové máte na chalupě a nevíte co s ním. Stačí šikovná ruka „čalouníka“ a máte módní doplněk do vašeho obývacího pokoje.

Textilie na oknech

Dnes už sice závěsy tohoto typu v interiéru velmi nevidět, ale naše mámy si bez nich neuměli představit svůj příbytek. „Letěli“ zejména syté barvy (zelená, žlutá, oranžová, červená a hnědá) a zejména vzory, někdy už na první pohled těžko kombinovatelné. No, jen na ten první. Ještě i dnes je totiž vídat v interiérech nebo na šatech či halenkách.

Plasty, plasty, plasty …

Éra 60-tých let dala „zelenou“ i plastovým výrobkům. Pokud chcete být originální, pořiďte si alespoň jeden kus. Na výběr máte velké množství doplňků (od sklenic, podložek, tácků až po nádobky na zalévání květin). Vybrat si však musíte sama.