Nářadí pro obkladače

Jaké jsou čtyři základní nástroje používané při instalaci dlaždic?

4 nejdůležitější nástroje na dlaždice jsou: řezačka na dlaždice nebo mokrá pila, zubová stěrka, rozpěrky na dlaždice a spárovací plovák.

1. Mokrá pila na dlaždice nebo řezačka dlaždic

Mokrá pila na dlaždice je nejlepším nástrojem pro řezání všech typů dlaždic, včetně porcelánu, keramiky, kamene a skla. Jeho čepel, která nemá žádné zuby, ale spíše diamantové nebo karbidové zrno, se během řezu zaplaví vodou, aby se čepel a dlaždice nepřehřály. Mokrou pilu na dlaždice si můžete pronajmout na den nebo si ji rovnou koupit.

Ruční alternativou k mokré pile je řezačka na dlaždice, jednoduchý stolní nástroj, který používáte k narýhování dlaždice a jejímu zaklapnutí podél rýhy. Nejlépe funguje s keramickými, porcelánovými a skleněnými dlaždicemi.

2. Zubová stěrka

Rozsah aplikací:

Tyto ozubené stěrky se používají pro různá lepidla při pokládce parket, laminátových nebo masivních dřevěných podlah a také jako disperzní lepidla.

3. Rozpěrky

Rozpěrky se vyrábí z různých materiálů, různých tvarů a velikostí. Například keramické kuličky a distanční vložky se obvykle používají pro vysokoteplotní izolační aplikace a jsou k dispozici jako rovné trubice pro odsazení horkých rezistorů od desky plošných spojů nebo vzájemné blokování pro ochranu flexibilního vodiče. Korálky jsou vyrobeny ze steatitové keramiky a odolávají teplotám až 1000ºC.

4. Spárovací plovák

Spárovací plováky se dodávají ve dvou typech: plováky na zeď a plováky na podlahu. Rozdíl je v tom, že stěnové plováky mají měkčí gumové podložky než podlahové plováky, které mohou být docela tuhé. Nástěnné plováky se obecně snáze používají a lépe se dostávají do zatáček, takže jsou pro začátečníky lepší všestrannou volbou. Nástroje, které najdete v obchodě, nemusí říkat „zeď“ nebo „podlaha“ a některé lze nazvat „univerzální“. Stačí porovnat měkkost podložek a určit typ. Také utraťte něco navíc za kvalitní plovák, zvláště pokud máte práci s velkými dlaždicemi. Levné nástroje nikdy nefungují stejně dobře jako dobré nástroje.

Obkladačských nástroje, které vám pomohou s vaším dalším dlaždicovým projektem

Díky správným nástrojům je projekt obkladů mnohem jednodušší a bezproblémový. Pokud jste v minulosti už nějaké obklady nedělali, je pravděpodobné, že většinu toho, co potřebujete, nebudete mít ve skříni.

Dobrou zprávou je, že všechny požadované speciální nástroje nemusí stát mnoho a vše, co potřebujete, najdete v každém obchodě pro domácí kutily. Pokud plánujete velkou práci s dlaždicemi, možná budete chtít utrácet a koupit mokrou pilu na dlaždice nebo si ji na den nebo dva pronajmout. V opačném případě si můžete vystačit s přísně manuálními nástroji pro téměř jakýkoliv projekt dlaždic.

Nabízíme nářadí pro obkládání od křížků, nerezových hladítek, molitanových hladítek, gumových hladítek, stěrek, paliček přes vykružovací sady, segmentové kotouče, vrtáky až po vyrovnávací systém (leveling systém) nebo také hobby i profi řezačky na obklady a dlažbu. V naší nabídce naleznete nejen hobby, ale také profi nářadí pro obkladače.