Vzhled koupelny se mění

Zavedená bílá, klasické zásuvky a poličky už dávno nepanují nábytku v koupelně. Skříňky nekompromisně ztrácejí vlastní tvář a nechají se unášet na vlnách trendů obývacího a kuchyňského nábytku.

Díky vnímání koupelny jako plnohodnotné místnosti interiéru a rovnocenného partnera jeho obytných částí se posunuli hranice designu a funkčnosti jejího zařízení.

Koupelnové skříňky se stále více podobají těm obývákovým či kuchyňským. Dalším důvodem jejich rovnoprávného postavení je stále oblíbenější dispoziční prolínání jednotlivých místností. Nevyhýbá se mu ani koupelna, která nejednou tvoří společný prostor s ložnicí.

Obývákový vzhled

Neutuchající minimalistické trendy odlehčili prostor pod umyvadlem, který byl donedávna těžištěm odkládacího místa v koupelně. To se přesunulo vedle umyvadel, ale i na dosud nevyužité stěny v podobě samostatných závěsných skříněk neomezených rozměrů.

Pod umyvadly zůstávají skříňky s minimální výškou a zásadně bez nožiček. Výrazně se rozšířila škála povrchových materiálů a barevných provedení. Ta umožňuje esteticky a stylově sjednotit nábytek koupelny s ostatním interiérem.

Převládajícím materiálem jsou dřevěné dýhy a jejich laminátové imitace. Z dřevin si prvenství udržují exotické s výraznou texturou, v těsném závěsu s dubovými. Efektním oživením matných dřevěných ploch jsou jednobarevné lakované povrchy. Najdete je na čelech zásuvek a dvířkách. Budete „in“, pokud vsadíte na černou a bordó.

Kuchyňská praktičnost

Novodobé koupelny nestavějí jen na vzhledu. Za hezkou tváří se skrývá maximální funkčnost a komfort. Z kuchyňských skříněk si osvojili ideu praktických výsuvů. Jejich pozitivy jsou snadné k otevírání, dobrá přehlednost uložených věcí a z toho vyplývající snadná manipulace s nimi. Větší pořádek zaručí vnitřní členění výsuvu.

Klasické otevírání držadly se o své monopolní postavení podělilo se skrytými příchytkami. Ty se objevují v podobě seříznuté hrany dvířek pod 45 ° úhlem. Dvířka se otevírají jemným zatlačením. Přiznaným přichytkám dominuje subtilnost, jednoduchý tvar a matné povrchové úpravy. Osazují se na seříznutou vrchní hranu dvířek či standardně na čela dvířek.

K výsuvům a otevíracím dvířkům si vyšlapali cestu i posuvy. U podumyvadlem a samostatných skříňkách mají podobu posuvných dvířek či rolovacích rolet. Zrcadlové skříňky disponují posuvnými zrcadly.

Tendence k přehlednosti a rychlé dostupnosti i těch nejmenších koupelnových drobností přinesli nenápadné řešení jejich umístění. Hygienické ubrousky se nabízejí z dvířek skříňky, aniž byste je museli otevřít. A tajně skrytý make-up či elektrické zásuvky jsou po ruce jednoduchým vyklopením zrcadlové poličky.