Provensálský styl v interiérovém designu

Provensálský styl v interiérovém designu dýchá historií a tradicí této francouzské oblasti, po které je pojmenován. Zároveň je však skutečně nadčasový a univerzální. V současnosti je velkým trendem, protože tento styl se hodí opravdu do každé domácnosti, chaty i hotelů. Převedeme vás přednostmi krásného provensálského nábytku, který si zamilujete.

Jak vlastně vypadá provensálský nábytek?

Provensálský nábytek je druhem francouzského nábytku. Má styl francouzského venkova, čímž působí tradičně a romanticky. Jeho hlavními znaky jsou jemná patina, umírněné barvy a zdobení. Patina dodává nábytku pocit opotřebení, čím má větší šmrnc. Nejtypičtější barvy jsou bílá, smetanová a pastelové odstíny ostatních barev přírody (světle zelená, modrá, růžová). V zdobení převládají květinové motivy. Proto se tento francouzský venkovský nábytek hodí hlavně do podobně laděných příbytků, ubytovacích zařízení a chat. Takový nábytek nezvykne mít čisté linie, ale spíše specifické zaoblení, netypické hrany a vrstvení. Jde o typický vzhled francouzského venkova, který je v souladu s přírodou. Základem provensálského nábytku jsou přírodní materiály, čili masivní dřevo a čalounění z bavlny či lnu.

Provensálský nábytek snese i kombinaci s jinými styly

Nemusíte se obávat toho, že když se vám takový styl líbí, musíte v něm mít sladěný celý příbytek. Jelikož je to spíše ženský, romantický styl, partneři by to asi neprodýchali. Čili toto není správná cesta. Provensálský nábytek je velmi výrazný a poutá pozornost. Můžete si vytvořit svůj kousek pomocí vhodně zvolené komody, konferenčního stolku, kuchyňské linky, romantické postele do ložnice nebo čehokoliv jiného. Striktní ladění tón v tónu a styl ve stylu již není trendem v žádném designérském odvětví, ať už je to móda nebo interiérový design. Pouze odvážné kombinace vás vytrhnou ze šedého průměru. Provensálský nábytek rozhodně není průměrný, dodá vaší domácnosti potřebnou útulnost, romantiku a oživení.