Vyrovnávací podložka pod koberec

Výběr kvalitní podložky pod podlahu je stejně důležitý jako výběr samotné podlahy.

Komfortní podlahu netvoří jen podlahová krytina. Fakt, jak se vám po podlaze chodí i jakou životnost podlaha bude mít, ovlivňují podložky pod podlahy. Ty můžete sehnat v řadě provedení. Jakou funkci podložky pod podlahy plní?

Ani výběrem správné podlahy není úspěch zaručený. Vybrat si podlahu, která vám bude vyhovovat ve všech směrech, je jedna věc. Ani po tomto kroku se však úspěch nemusí dostavit. Komfort, který vám podlaha bude v průběhu jejího užívání přinášet, závisí mimo jiné i na volbě podložky pod podlahy. Podložky pod podlahu:

  • prodlužují životnost podlahové krytiny,
  • vyrovnávají nerovnosti,
  • snižují kročejový hluk,
  • chrání podlahovou krytinu před vlhkostí,
  • zabraňují mechanickému poškození podlahy zespodu,
  • zlepšují tepelnou izolaci podlahy.

Podložky pod podlahy zkrátka zaručují větší komfort při používání podlahy a jejich výběr je stejně podstatný jako výběr samotné podlahové krytiny.

Jak vybrat podložku pod podlahu?
Při výběru podložky pod podlahu se lze obecně řídit následujícími pravidly. Nevyplatí se na podložce šetřit, protože nekvalitní podložka pod podlahu je jen zbytečným vyhazováním peněz. Je potřeba vybírat podložku hlavně podle umístění podlahové krytiny či přítomnosti podlahového topení. Podložku pod podlahu je vhodné shánět přímo u výrobce podlah, který zaručí její kvalitu.

Například do koupelen a místností, kde se shromažďuje vlhkost, lze doporučit podložku PLATON STOP ORIGINAL. Jedná se o speciální podložku pod dřevěné a laminátové podlahy, která zajišťuje trvalou ochranu proti vlhkosti. Mimo jiné má až třikrát větší odolnost proti vodním parám než běžné PE folie. Efektivně absorbuje hluk a je vhodná i na podlahové topení.

Do běžných místností je pak vhodná vyrovnávací podložka ADIPAN. Jedná se o dřevovláknitou desku, která vyrovnává drobné nerovnosti podkladu i výškové rozdíly různých druhů podlah. Zvyšuje tepelnou izolaci podlahy a samozřejmě tlumí kročejový hluk.