Vanové baterie

Vaše vanová baterie je základním prvkem při vytváření prostoru ke koupání, který nejen vypadá lákavě, ale pomůže Vám snadno dokončit každodenní rutinu. A mezi možnostmi stylu, instalace a povrchové úpravy je na výběr nespočet kombinací. Prozkoumejte tyto a další klíčové aspekty vanových baterií, abyste zajistili, že Vaše vanová baterie bude mít designové a funkční prvky, které preferujete.

Úvahy, které je třeba si zapamatovat.

Zde je několik otázek, které vám pomohou začít. A nebojte se, pokud právě teď nemáte všechny odpovědi. Tato příručka vám pomůže odpovědět na otázky a najít řešení, která fungují.

  • Váš typ vany bude částečně určovat možnosti baterie, které máte k dispozici, takže jaký typ vany máte? Máte například kombinovanou vanu sprcha/vana?
  • Přemýšlejte o kovech, které Vás přitahují, možná o kovech, které rádi nosíte. Brilantní zlaté a bronzové tóny? Ostrý chrom? Toto je dobré místo, kde začít, když zvažujete možnosti dokončení.
  • Hodíte se ke šperkům, které nosíte – celé zlaté nebo celé stříbrné? Nebo to rádi mícháte? Obě možnosti mohou v koupelně fungovat.
  • Je Vaše vana větší než průměrná vana? Můžete zvážit kohoutek navržený tak, aby rychle naplnil velké vany.

I když vanové baterie nemusí být drahé, měly by fungovat dobře – vyhněte se levně vyrobeným možnostem; věci vyrobené tak, aby vydržely, Vás budou z dlouhodobého hlediska stát méně. A co víc, ta správná sada vám udělá radost pokaždé, když ji použijete.

Zahrnujeme vanové baterie, které pokrývají celou škálu designu – od staromódních klasik přes průmyslové výtoky až po nejmodernější modely s jednou pákou. Ať už chcete vytvořit vzhled, který je příjemně tradiční, nebo aktuální moderní, vše, co potřebujete vědět, najdete zde.

Několik tipů pro instalaci vanové baterie:

  • Ujistěte se, že zvolený kohoutek má správnou velikost pro vaši vanu. Výlevka kohoutku se měří od základny těla baterie ke středu výstupu vody výtoku.
  • Ovládací prvky vany by měly být snadno přístupné – jak při sezení uvnitř, tak ve stoje vně vany.
  • Pozor na splash-zone. Čím výše je hubice nad okrajem vany, tím je pravděpodobnější, že z ní vystříkne voda.
  • Pokud je vana volně stojící, měla by být baterie umístěna podél spodního konce pro pohodlí koupajícího se a pro snadný přístup do vany a z vany.
  • U van se dvěma sklopnými konci a nízkým středem by měla být baterie instalována nad nejnižším bodem podél strany nejblíže ke stěně, aby byl zajištěn volný přístup dovnitř a ven z vany na jedné straně.