Vstupní prostor předsíně

Vstupní prostor má příliš důležitou funkci na to, abychom ho odbyli jen nezbytnostmi jako botník, věšák a zrcadlo. Vyjadřuje se za nás, a proto si zaslouží zazářit něčím neobyčejným nebo dobrým nápadem.

Samozřejmě, vyplatí se vycházet z toho, co se nám v této poměrně frekventované místnosti sejde. V ani té nejmenší předsíni by neměly chybět věšák či šatní skříň, místo na odložení bot, zrcadlo pro poslední kontrolu zevnějšku před odjezdem, ale i odkládací prostor na drobnosti jako jsou klíče, deštníky, pomůcky a čištění bot, nebo obouvací lžíci.

Sejde se i židle nebo lavička na přezouvání. Naše rada: pokud chcete, aby vaše předsíň, zda zádveří působily osvěživě, zvolte jeden výraznější, ale zároveň funkční solitér.

Se zádveřím, či bez?

Předsíň zda vstupní hala plní kromě reprezentační funkce zejména funkci jakéhosi čistícího filtru a izolační zónu mezi exteriérem a interiérem. Chrání domácnost před nepřízní počasí, ale i průnikem vnějšího hluku.

Stejně dobře zabrání zvědavým pohledům návštěv, které nemají společenský charakter, proniknout do vašeho soukromí. Někomu možná vyhovuje vidět po otevření dveří celý interiér jako na dlani, v takovém případě by měl být vstup umístěn na závětrné straně domu.

Případně uzavřenou předsíň lze částečně nahradit dělicí stěnou nebo kusem nábytku. Někde na půli cesty pro ty nerozhodné je například otevřený policový regál, který částečně překrývá interiér za ním, ale co-to už jemně nastíní.