Nejlepší kuchyňské obklady na stěny

Dlaždice na kuchyňské stěny a backsplashes

Dlaždice určené na kuchyňské stěny a backsplashy nejsou tak odolné jako dlaždice na podlaze. To otevírá dveře mnoha různým materiálům. I když stále můžete obkládat kuchyňské stěny keramikou, porcelánem nebo kamenem, materiály jako sklo, kov a skořápka jsou také možností.

V závislosti na rozsahu projektu je instalace dlaždic na stěnu Vaší kuchyně projekt, který zvládne většina kutilů. To platí zejména v případě, že používáte dlaždice připevněné k podložce ze síťoviny. Pokud však máte v úmyslu obložit celou kuchyňskou stěnu od pultu po strop – což je současný trend – oproti malému prostoru za varnou deskou, možná budete chtít najmout profesionála.

Jaká dlaždice je nejlepší na stěny kuchyně?

Každý typ dlaždice má své klady a zápory a ta nejlepší pro Vaši kuchyni závisí na Vašich okolnostech. Stejně jako pro Vaši podlahu je keramika dobrou volbou pro každého, kdo má omezený rozpočet. Spolu s porcelánem jsou keramické dlaždice také odolné a snadno se čistí a dnes dokonce najdete možnosti, které kopírují dřevo, mramor nebo jiné kamenné materiály.

Kámen: Kámen vypadá na vaší kuchyňské stěně neuvěřitelně, ale stojí více na čtvereční stopu. Může být také obtížné jej nainstalovat. Pravděpodobně budete muset najmout profesionála, aby jej nainstaloval, zvláště pokud se rozhodnete nainstalovat mramor, travertin nebo žulu. Před instalací kamenné dlaždice by pomohlo zvážit, kolik času strávíte vařením ve vaší kuchyni, protože je porézní a snadno se špiní. Jediný způsob, jak zabránit skvrnám, je utěsnit jej tak často, jako jednou ročně.

Sklo: Skleněné dlaždice na kuchyňskou stěnu nebo backsplash jsou nyní velmi oblíbené. Na rozdíl od kamene je neporézní, což znamená, že nenasákne tekutiny ani skvrny. Při otírání však vytváří pruhy a sklo se snadno poškrábe, dokonce více než keramika. Pokud nejste na stěnách kuchyně příliš drsní, poškrábání by neměl být problém, ale pokud v kuchyni hodně vaříte, je to něco, co je třeba zvážit.

Hybridní produkty: Hybridní produkty často kombinují více typů dlaždic na síťové podložce. Myslete na kámen s akcentem skla nebo kovu. Protože se dodávají na síťované podložce, lze tyto produkty obvykle snadno instalovat. Může však být obtížné je utěsnit, pokud pouze určité materiály, jako je kámen, potřebují těsnění, zatímco jiné, jako je sklo, ne.

Shell: Překvapivě je shell další dobrou volbou pro kuchyňské stěny a backsplashes. Nejen, že je unikátní, ale skořepinové dlaždice, které jsou vyřezány ze skutečných mušlí, jsou odolné a snadno se instalují. Shell také přichází v různých barvách, od bílé po světle modrou a růžovou. Protože jsou vyrobeny z přírodního materiálu, mohou barvit a nemusí se hodit do běžně používané kuchyně na extravagantní jídla.

Jaká barva dlaždic je nejlepší pro kuchyňské stěny a backsplashy?

Opravdu neexistuje žádná „nejlepší barva“ pro kuchyňské dlaždice. Stejně jako u podlah je dobré pamatovat na to, že tmavší barvy kuchyni zmenší. Světlejší barvy způsobí, že bude vypadat větší, ale neomezujte se na neutrální tóny. Kuchyňské dlaždice na stěny a backsplashes jsou k dispozici téměř v jakékoli barvě, kterou si dokážete představit. Backsplash je dobré místo pro představení uvítacího popu v barvě, jako je žlutá nebo červená.

Obvykle většina majitelů domů používá bílé, šedé nebo béžové backsplashes. Mějte na paměti, že tyto barvy budou zobrazovat skvrny a nečistoty. Tmavé barvy jako černá nebo uhlově šedá zprostředkovávají pocit luxusu, zatímco modrá stěna nebo pozadí dodává kuchyni domáckou atmosféru. Kreativní můžete být i s backsplashy, kombinováním více než jedné barvy nebo představením vzorovaných dlaždic.

Barva dlaždic není jedinou barvou, kterou je třeba zvážit. Barva spáry ovlivňuje, jak bude dlaždice po instalaci vypadat v úrovni očí. Například barva spárovací hmoty podobná dlaždici zdůrazní dlaždici. Naopak kontrastní barva spárovací hmoty zvýrazní její tvar. Spárujte o několik odstínů světlejších nebo tmavších než Vaše barva dlaždic. Nechá dlaždici zářit, ale také upozorní na její tvar.

Vyberte si u nás tu správnou barvu, tvar i materiál.