Vestavěné skříně našli cestu do kuchyně

Řešení větších úložných prostor v interiéru vzali na sebe vestavěné skříně. No kromě ložnice a chodby se začínají tlačit i do kuchyně.

Výhody vestavěných skříní jsou nesporné. Umí prakticky a elegantně využít každý centimetr volného prostoru. Široká nabídka materiálů čelních ploch, nemá problém se přizpůsobit jakémukoliv stylu. Pokud se rozhodnete pro materiálovou jednotnost vestavěných skříní v domácnosti, odpadá problém sladění interiéru do kompaktního celku.

Sjednocení

Už před několika lety si výrobci kuchyní začali všímat možnost výroby nábytku i do ostatních částí interiéru. Skříňky se dají bez problémů využít v jakékoli místnosti.

O krok vpřed byly však designéři razící cestu strohého minimalismu. Kuchyni s množstvím rozptylujících drobností museli postavit „do pozoru“. Podařilo se jim to základním modelem kuchyně zakomponované do skříně.

Nejelegantněji působila uzavřena za vysokými posuvnými dveřmi. Pokud se odsunuly, vykoukl najednou před obecenstvem dobře známý svět se vším potřebným, co k vaření patří. Samozřejmě, jak jinak, s přesně vymezeným místem na každou věcičku. Od nožíku počínaje až po ledničku.

V čem jsou jiné

Na rozdíl od svých tradičních kuchyní, mají být kuchyně ve vestavěných skříních nejen designově čistší, ale především praktičtější. Posuvné dveře by měly při práci v kuchyni fungovat jako opona v divadle. Jsou otevřeny pouze během kuchyňských prací.

Jinak se opona, tedy dveře, znovu uzavřou a vytvoří dokonale čistou a elegantní stěnu. Na první pohled byste při bezúchytové řešení ani neměli spatřit, že jde o kuchyňskou linku. Napovědět by to mohla přítomnost jednoduchého kuchyňského ostrůvku nebo bezchybná jednotná designová řada spotřebičů.