Také ložnice prošli změnou

Vzhled i poslání jednotlivých místností v domácnosti se mění. Změnám se nevyhnula ani ložnice.

Dominantou zařízení každé ložnice je bezesporu manželská postel. Je středem místnosti a tvůrcem jejího stylu. Pokud až donedávna stála pouze u zdi, dnes se již bez problémů přesouvá do středu místnosti. Může za to absence ostatního vybavení. Ložnice opouštějí skříně, toaletní stolky, zrcadla či křesla. Místo nich vznikají šatníky s úložným prostorem, velkorysé koupelny či wellness zóny. Postel tak v prostoru ložnic přitahuje větší pozornost.

Kouzlo měkkosti

Manželské dvojlůžko už vůbec není strohé. Na místo jednoduchých linií z masivu se v ložnici setkáváme s postelí v roli pozorného zprostředkovatele pohodlí. Není divu, vždyť postel slouží nejen ke spánku, Vzhled i poslání jednotlivých místností v domácnosti se mění. Změnám se nevyhnula ani ložnice, která slouží často i na relax – při sledování televize, čtení knihy či poslechu hudby přímo z reproduktorů zabudovaných v posteli. Stále více se začíná podobat pohodlné sedačce. Upřednostňuje se celočalouněná varianta. Kdo má rád pocit luxusu, dopřeje si postel potaženou kůží, jiný zase lesklou lakovanou úpravu.

Sedačkový typ

Dominantní částí dvojlůžka bývá čelo. Ve větší místnosti vyniká i v maxirozměrech, zdobené bohatým prošíváním, ba dokonce i lesklými ozdobami. Pro ty, co upřednostňují spíše praktické stránky zařízení, jsou určena subtilnější čela. Podstatné je zachovat pohodlí a měkké tvary. Postel nevyužíváme pouze na ležení, ale i sezení. Pokud nemáme k dispozici polohovatelný rošt, vhod přijde alespoň měkké čelo postele. Výhodou jsou bohatě vyplněny zádové opěrky, které jsme si oblíbili na sedačkách.

Dvě tváře

Neodmyslitelný pomocník při posteli je noční stolek. Slouží k odkládání drobných věcí, knih, ale i nočních lamp. Vedle nových tvarů postelí, se stále oblejšími liniemi, dozrál ke změně podoby i noční stolek. Stává se součástí postelí. V tomto případě se již nemusíme zamýšlet nad jeho vhodným tvarem či materiálem ladícím s postelí. Noční stolek se však může stát i vhodným akcentem místnosti. Stačí sáhnout po barevně nebo tvarově zajímavém kousku, který místo toho, aby se sladil s ostatním zařízením ložnice, bude z něj „vyčuhovat“.