Správná kuchyňská baterie je k nezaplacení

Víte, že vybrat si kuchyňskou baterii je dnes umění? Na trhu se předhánějí modely, u kterých už nejde jen o to, aby voda tekla.

Pokud někdy stačilo vybírat kuchyňskou baterii podle toho, zda se hodí k dřezu, dnes již nabízí trh mnohem kritérii podle čeho vybírat. Nejenže se baterie závodí v praktickém tvaru, ale zohledňují úsporu vody, času či dokonce pohybů.

Dobrá voda přímo z kuchyňské baterie

Otázka zda pít vodu přímo z kohoutku nebo vláčet s těžkými taškami plnými PET lahví je hlavně při početnějších rodinách nanejvýš aktuální. Všichni chceme dodržovat pitný režim a pít hlavně zdravou a čistou vodu. Pomoci si můžeme i filtrací vody ve filtračních nádobách či koupí populárních lahví na výrobu sody. Není ale jednodušší načepovat si vhodnou vodu přímo z kohoutku? Dá se to, pokud si pořídíte filtr, který je přímo zabudovaný na vodovodním potrubí, nebo baterii s vestavěným filtrem.

100 ° C na počkání přímo z kuchyňské baterie

Praktickým vybavením kuchyňských baterií je i nová funkce, při které si můžete napustit už vařící vodu přímo z kohoutku. Bez problémů si jí zalijete čaj či vařící vodu můžete použít na vaření těstovin hned, a nemusíte čekat, až v čajníku či v hrnci na sporáku sevře voda. V tomto případě si už doma vystačíte i bez varné konvice, která častokrát zabere místo na pracovní desce již tak malé kuchyně.

Pohodlí při napouštění – kuchyňské baterie se senzorem

I vy v kuchyni stojíte se zašpiněnými rukama, když chcete pustit vodu z kuchyňského kohoutku? Už i na to mají současní výrobci kuchyňských baterií řešení: baterie, které je možné spouštět za pomoci senzoru. Chce to pravda kromě přívodu vody i jednu elektrickou zásuvku navíc, ale za ten komfort to stojí.

Správný tvar a pohyb kuchyňské baterie

K pohodlné obsluze při vaření přispěje i správný tvar kuchyňské baterie. Nejenže se kvůli vysokým hrncům vyplatí baterie s vysokým výpustným ramenem, ale praktickou výhodou je, pokud se dá ramenem otáčet o celých 360 °. Sejde se například v případě, kdy je vodovodní kohoutek umístěn na širším kuchyňském ostrůvku a vy si můžete nalít vodu byť i z barové židle.