Harmonie barev

Ukážeme vám, jak barevně zařídit každý pokoj v bytě tak, abyste se v ní cítili báječně!

Máte srdečnou povahu?

Rada se obklopujete maličkostmi, vzpomínkami a váš život je souvislá šňůra drobných každodenních radostí? Jste výrazná osobnost ve svém originálním světě, o kterém však nepotřebujete příliš mluvit? Ať to řekne za vás váš byt, že? Zkuste pracovat s neutrální barevnou paletou a jednou akcentovou barvou – tyrkysovou v různých odstínech a tónech. Ani větší a menší kusy nábytku a doplňků nenechávejte náhodě. Vaky na sezení, industriální stolek s mísou, obraz – vsaďte na kvalitu a na originalitu.

Pokud se nebojíte riskovat

… Můžete hodně získat. Odvážným výběrem syté fialové a žluté získáte jeden z nejvýraznějších barevných kontrastů s efektem decentnosti. Kombinace těchto barev je vhodná pro všechny věkové kategorie a pro ty, kteří rádi dávají najevo svůj názor a nebojí se odlišovat.

Pro ty, které se neberou až tak vážně

Pokud jste sebejistá, otevřená, přátelská a svůj domov vytváříte přirozeně, nenuceně, bez ohledu na trendy či na diktát módy, spojení tmavěořechové podlahy a sedačky v meruňkovém tónu je pro vás jako stvořené. Tvoří skvělý kontrast, který do obýváku vnáší pozitivní energii a dobrou náladu. Kombinace moderně tvarovaného masivního stolku a tradičních kousků na sezení vnáší do prostoru pocit ležérní jednoduchosti. Náhodně zvolené pestrobarevné dekorační polštáře na sedačce nepůsobí nudně, ale ani křiklavě. Možná časem na stěnu přibude malá galerie oblíbených obrázků …

Pro milovnice pastelových barev

To, že působíte něžně a bezbranně, ještě neznamená, že jste naivka bez názoru, která jen nedávno odložila svou oblíbenou panenku do krabice … Pastelové barvy, retrodizajn stolu a židlí prozrazuje o domácí, že má vytříbený vkus, je pečlivá a empatická.

Potrpíte si na praktičnost?

… A jste zároveň vyrovnaná povaha, která nepotřebuje ohromit, neklade důraz na image, ale nejste ani „suchárka“? Hravý a netradiční vzhled kuchyně nabízí tmavošedá v kombinaci s přírodními barvami a bílou, které hovoří o otevřeném přístupu k životu. Použití hravého geometrického motivu dává tušit smysl pro humor a dodává místnosti příjemnou dynamiku. Ideální i pro mladý páreček.

Jste něžná provokatérka?

Milujete vášnivou červenou, ale nechcete, aby působila prvoplánově a levně? Zkuste jít na to rafinovaně – použitím krajkového dezénu na nenápadném neutrálním podkladu, které vždy tvoří dokonalé pozadí, „podklad“ pro výrazné barvy nebo vzory. Takto červená vynikne víc, než si myslíte, a přitom vůbec nepůsobí agresivně. Skvěle jí sekundují i ​​jemné vzory na stínítku a na nočních stolcích.

Pro snivé duše

… Které však vědí, že se vyplatí zůstat jednou nohou i na zemi. Takové má i barvy, modrá v kombinaci s neutrálními tóny na stěně a na podlaze. Celý prostor působí uklidňujícím a romanticky díky citlivě zvoleným barvám, květovaným vzorem. Chcete jí dodat trochu luxusu? Stačí lesklý materiál na závěsu nebo na stínítku lampy. Pokud jsou namixované ve správném poměru, budete se probouzet vždy dokonale odpočatá.