Pohodlná postel napomáhá odpočinku a relaxu

Noční přítmí předznamenává čas navozující odpočinek a relax – příval energie, který přináší každodenní spánek, který je oblažující pocit příjemného rána. Kvalitní a spokojený spánek je nejlepším spouštěčem pro úspěšný den. Tajemství spánku spočívá v příjemném prostředí, a to zejména v pohodlné a krásné posteli.

Spánek předpoklad spokojenosti

Spánek je činnost, kterou strávíme až třetinu svého života. Už starověcí Řekové si vytvořili boha spánku. Čas strávený právě tímto je důležitým aspektem pro náš organismus, osobnost a psyche. Přináší našemu tělu fyzické a duševní síly, prostřednictvím nichž jsme schopni fungovat během celého dne. Mystérium spánku má svou fyziologii – pokud se vzbudíte plný energie, odpočinutý s chutí začít nový den naplno, tak spíte v té pravé posteli.

Nová éra postelí

Jeden z rozhodujících faktorů při výběru postelí je design, který dotváří atmosféru ložnice a tvoří ohnisko místnosti. Typ postele, který si vyberete, napovídá o vaší osobnosti a může ovlivnit váš život. Trh nabízí moderní design postelí, který využívá hru s nejrůznějšími materiály, barvami, tvary i prostorem, a přitom si stále zachovává funkci praktičnosti a pohodlnosti.

Pro zdravý spánek

Moderní design myslí i na zdravotní aspekty, které jsou s výběrem postele spojené. V tomto případě mluvíme o kvalitě matrace. Prvotřídní matrace by měl anatomicky tvarovat přirozenou polohu těla, čímž předejdeme bolestem páteře. Známé jsou moderní pružinové, ekologické, antialergické matrace, matrace s PUR pěny, které zajišťují pružnost a pevnost. Trh nabízí i matrace s HR pěny, která je vyvinuta na základě nejmodernější technologie. Její účinky během spánku napomáhají při regeneraci páteře, plotének a kloubů. Výborné vlastnosti mají latexové matrace, které vynikají svou pružností a elasticitou. Spojení přírody s technologií reprezentují matrace biogreen a viscogreen při výrobě, kterých se používají přírodní materiály (ricinový olej). Při výběru matrace je obecně důležité volit ty, které splňují hygienické aspekty (dobrá savost, vzdušnost a systém údržby).

Sladké a barevné sny

Výběr ložního prádla také velmi úzce souvisí s designem postelí. Přizpůsobujeme ho barevnosti interiéru, ale i kvalitě materiálu. Současný trh nabízí velké množství textilií (bavlněné, flanelové, krepové, saténové povlečení, mikrovláknové a polybavlnené povlečení) a mnohé jiné. Výběr závisí i na ročním období, na které je ložní prádlo určené. Pro chladnější dny je vhodný flanelový materiál, který má hřejivé účinky. Naopak pro letní měsíce se doporučují bavlněné a saténové materiály. Každodenní používání je spojeno se zachováním původního vzhledu a barevnosti, a proto je nutné volit kvalitní materiál vyžadující snadnou údržbu.