Plovoucí podlahy – když se design snoubí s jednoduchostí

Podlaha, je to co dělá domov domovem. Vybrat tu pravou podlahovinu pro váš komerční prostor či obydlí není při dnešních rozličných možnostech úplně jednoduchý úkol. Co říkáte na plovoucí podlahu? Že o ní nic moc nevíte? V tomto článku vás světem plovoucích podlah provedeme a důkladně vám je představíme.

Plovoucí podlaha, co to vlastně znamená?

Plovoucí podlaha je typ podlahoviny, která se nepřipevňuje k podkladu. Většinou se jednotlivé lamely podlahy spojují systémem: pero – drážka (jeden díl se zasune do druhého) a na podklad se pouze pokládají, tudíž o nich můžeme říci že plavou. Můžeme se setkat i s plovoucí podlahou u které se lepí jednotlivé lamely k sobě speciálními lepidly avšak k podkladu či okolním stěnám připevněny nejsou.

 

Výhody plovoucí podlahy:

– jednoduchá pokládka.

– možnost podlahu opět rozebrat či vyměnit poškozený kus za nový.

– velký výběr materiálů a dekorů.

– příznivá cena.

– možnost pokládky na podlahové topení.

Na co si musíme u plovoucí podlahy dát pozor?

Plovoucí podlaha nemá moc v lásce mokro, velké množství tekutiny může způsobit zkrabacení a zničení podlahy.

Dále je potřeba vybrat opravdu kvalitní plovoucí podlahu a vyhnout se levným, nekvalitním podlahám, které se budou časem rozjíždět, kroutit a celkově budou působit nevzhledným dojmem.

Společnost Supellex-Svět podlah  vám nabízí nákup nejkvalitnějších plovoucích podlah na trhu, a že je z čeho vybírat.

Druhy plovoucích podlah:

  1. Laminátové plovoucí podlahy.

Tyto podlahy jsou nejznámější a nejvíce rozšířené v domácnostech, to však ještě neznamená že se jedná o zastaralý produkt. Firmy, které se výrobou laminátových plovoucích podlah zabývají neustále inovují své produkty, vymýšlejí různé nové designy a vylepšují výrobní technologie, aby podlahy např. vydrželi více vlhkosti.

Laminátové plovoucí podlahy se hodí do dětských pokojů, ložnic, pracoven, obývacích pokojů či chodeb. Naopak se nedoporučují do místností s vysokou vlhkostí (kuchyně a koupelny) a komerčních prostor, kde je na ně vyvíjena velká zátěž.

Laminátová plovoucí podlaha je složena z nosné HDF desky, na které je potisk či tapeta a vše je pokryto ochranou vrchní vrstvou. Vybírat můžete ze spousty imitací dekorů: kámen, dřevo,mramor, kov a vybrat si tak design, který vám bude ladit s interiérem.

V nabídce máme kolekci EGGER PRO laminát, která je rozdělena do 8 kategorií, navíc nabízíme ještě speciální kolekci EGGER Basic Plus, ve které najdete 5 akčních dekorů za velice příznivé ceny.

  1. Vinylové plovoucí podlahy.

Kombinací klasické podlahy a vinylu vznikla naprosto jedinečná podlahovina, která je vhodná do komerčních prostor i do domácností.

Nabídka vinylových plovoucích podlah:

-Vinylové podlahy wineo® DESIGNline – nabídka 6 kolekcí v dekoru dřevo, kámen, dlažba, výběr z různých výšek a rozměrů lamel, hodí se do komerčních prostor i do domácností.

-Vinylové podlahy IVC Spirit – privátní kolekce, čtyři dekory věrohodně napodobující dřevo vhodné do bytových prostor.

-Vinylové podlahy Gerflor DESIGNART – výběr ze dvou kolekcí, velký výběr v dekoru dřevo, kámen, dlažba, vhodné do komerčních i bytových prostor.

-Vinylové podlahy PARADOR – výběr ze čtyř kolekcí, speciální povrchová úprava vhodná pro alergiky, moderní a kvalitní provedení.

-Vinylové podlahy Wicanders Vinylcomfort – nestandardní 10.5 mm široká vinylová podlaha.

-Vinylové podlahy Wicanders HydroCork – díky použitému korku velmi odolná podlahovina vůči vodě, lze jí použít i do kuchyně či koupelny, pokládka je možná na téměř všechny stávající povrchy.

-Vinylové podlahy Fatra RS – click® – 16 nejoblíbenějších dekorů z řad lepených vinylových dílců upravených do podoby plovoucích podlah.

  1. Dřevěné plovoucí podlahy

Jak již název napovídá hlavní hvězdou těchto podlah je dřevo, které se hodí do každého příjemného prostoru.

Nabídka dřevěných plovoucích podlah:

Dřevěné podlahy Boen DesignWood – sedm atraktivních dekorů, kvalita za velmi příznivou cenu.

-Dřevěné podlahy PARADOR¨- velký výběr z různých dekorů.

-Masivní a třívrstvé dřevěné podlahy Esco – možnosti výběru povrchové úpravy: kartáčování, olejování, postaršení. Velký výběr z 10 kolekcí.

-Dřevěné podlahy FEEL WOOD – SECA – sedm originálních provedení v masivu.

Více informací a nabídku plovoucích podlah najdete na: www.svetpodlah.cz