Nová kolekce podlahovin – Merit a Merit Plus

Nová kolekce podlahovin – Merit a Merit Plus

Že je trh nasycen řadou kvalitních podlahových krytin je nesporné. Neznamená to však, že by vývojáři v tuzemsku i zahraničí usnuli na vavřínech. Naopak. I nadále uplatňují své nové poznatky tak, aby přinesli nejmodernější materiály i technologie – a to ke spokojenosti všech uživatelů.

Jestlipak jste už slyšeli o těchto podlahových krytinách – SPC podlahy s integrovanou korkovou podložkou? Ne? Zbystřete tedy pozornost!

Podlahy Merit jsou tvořeny směsí polymeru a vápence a jejich součástí je integrovaná korková podložka. Tato krytina, která patří mezi kompozitní podlahoviny, je složena ze čtyř vrstev:

  • Ochranná vrstva
  • Dekorační vrstva
  • SPC (Stone Plastic Composite, Stone Polymer Composite) deska se zámkem Corkloc
  • Integrovaná korková podložka o tloušťce 1,2 mm

Díky svému materiálovému složení a použité technologii je rozměrová stabilita krytiny ještě výraznější než u běžných vinylových podlah, neboť nepodléhá roztažným silám.

Merit SPC Dark Oak

Podlahy Merit zaručují eliminaci kročejového zvuku, komfortní chůzi po protiskluzovém povrchu s přírodní tepelnou izolací, odolnost vůči skvrnám, protlačení, tlaku kolečkových židlí i nárazu. Tyto podlahové krytiny jsou vhodné jak do domácnosti – tam můžete použít podlahovinu již od úrovně zátěže 23, tak i do komerčních prostor – úroveň zátěže 32, 33. Kombinace s podlahovým topením či francouzskými okny je vhodná.

Další důležitou vlastností podlahovin Merit a Merit Plus je voděodolnost. Lze je pokládat v kuchyni i v koupelně nebo předsíni, ale také v komerčních či průmyslových prostorách, kde je vlhko; je-li podlaha správně položena, tak při styku s vodou nenabobtná. Zde je zapotřebí zdůraznit správné provedení pokládky, aby vlhkost nemohla pronikat pod krytinu – jinak by totiž vznikaly podmínky pro tvorbu plísní. Proto musí být dilatační spáry mezi lamelami utěsněny polyuretanovým tmelem, anebo silikonem. Druhou možností je podlahovou krytinu celoplošně nalepit.

Merit Plus SPC Pearl Oak

A na jaký povrch lze Merit SPC instalovat?

Na jakoukoliv pevnou, rovnou a čistou povrchovou plochu – mohou to být třeba i původní dlaždice, které na podkladu pevně drží. Optimální je ovšem samonivelační stěrka. Není možné použít měkké a pružné povrchy – koberce, stará uvolněná a poškozená linolea a korek.

Podlahové krytiny Merit a Merit Plus jsou zdravotně nezávadné a šetrné k životnímu prostředí.