Nepodceňujte výběr dřezové baterie, poradíme vám jak na to

Dřez, jeden z hlavních prvků, které jsou součástí každé kuchyňské linky. Používány jsou denně, zejména pro mytí nádobí nebo umývání zeleniny či masa. Součástí dřezu je dřezová baterie, která je tím nejdůležitějším prvkem..

V dnešní době je k dostání nepřeberné množství těchto baterií. Liší se v použití a v designu, který by měl ladit s ostatními prvky kuchyně. Pojďme se na dřezové baterie podívat zblízka a ukázat si i jejich rozdělení.

Ještě než baterii začneme vybírat, je důležité vědět velikost dřezu. Může se totiž stát, že koupíme příliš velkou baterii na malý dřez a naopak. Tím by mohla voda z dřezu přetékat a způsobit nepříjemné komplikace. Jako další krok nastává výběr samotného designu baterie. Ten by měl odpovídat celkovému ladění kuchyně. Pokud jsme se rozhodli mít kuchyň ve stylu minulých let, měl by tomu odpovídat i vzhled dřezové baterie.

Typy dřezových baterií

Baterie řadíme celkem do tří kategorií:

  • Se sprchou
  • Stojánkové
  • Nástěnné

Baterie se sprchou

Tento zvláštní druh dřezových baterií má oproti klasickým o něco větší rozměry. Je to z toho důvodu, aby se do baterie vešla sprcha. Ta je ideálním řešením při oplachování nádobí nebo potravin. Některé baterie dokonce umožňují sprchu povytáhnout, čímž vznikne větší manipulační prostor pro komfortnější mytí. Sprcha je dodávána se stojánkovou baterií, kterou je zapotřebí umístit v těsné blízkosti dřezu.

Jedná se o moderní druh baterií, proto se nabízí široká škála těchto moderních produktů. Vybrat si můžete z různých provedení.V nabídce baterií se sprchou  jsou i různé barevné varianty 

Stojánkové baterie

Klasikou jsou stojánkové baterie, které se používají už odnepaměti. Jsou nejtypičtějšími bateriemi, které jsou součástí dřezu. Dá se pomocí nich jednoduše regulovat proud vody. S ramínkem baterie lze libovolně otáčet, tak aby voda tekla do části dřezu, kam potřebujeme.

Opět existuje řada vzhledů, hranaté či půlkruhové v několika barevných variantách, jako například zelená, červená, fialová nebo oranžová.

 

Nástěnné baterie

Dřezové baterie se dají připevnit také na stěnu. Výhodou tohoto řešení je jejich sjednocený vzhled, který ocení milovníci retro baterií. Disponují totiž klasickými kohoutky na regulaci teplé a studené vody. Díky nástěnné baterii máme volný  prostor kolem dřezu, což usnadňuje manipulaci s nádobím a potravinami a nedochází ani k usazování vodního kamene. Pravděpodobnost vzniku vodního kamene je především u stojánkových baterií, montovaných přímo na dřez.

Jak již bylo řečeno, na trhu je velký výběr nástěnných baterií. Opatřené jsou dnes již retro kohoutky teplé a studené vody, ale v nabídce najdete i nástěnné baterie pákové, které umožňují lepší regulaci vody.