Myčky nádobí

7 důvodů, proč používat myčku nádobí

Neustále se vedou debaty o tom, zda je lepší mýt nádobí ručně nebo v automatu. I když je mnoho lidí, kteří věří, že ruční mytí je lepší pro životní prostředí a pro zdraví, výzkum a zkušenosti ukázaly, že myčky nádobí jsou ve skutečnosti prospěšnější při prevenci zdravotních problémů, ochraně životního prostředí a šetří váš čas. Následující důvody vás mohou přimět přehodnotit své současné návyky při mytí nádobí a proč byste měli doma používat myčku.

1. Lepší čističe

Pravděpodobně jste slyšeli, že ve vaší kuchyni je více bakterií než na jakémkoli jiném místě ve vašem domě, včetně vaší koupelny. Proto je důležité po každém použití zcela odstranit choroboplodné zárodky, které se nahromadily na kuchyňských předmětech. Nakonec toho nemůžete dosáhnout ve dřezu pomocí saponátu a vody.

Chcete-li skutečně zabít bakterie z vašeho nádobí, musíte je opláchnout extrémně horkou vodou, která dosahuje minimálně 145 °F. Pokud byste se o to pokusili pomocí rukou a houby, pravděpodobně byste zůstali s drsnými popáleninami na prstech. Místo toho mohou stroje snadno dosáhnout těchto teplot, takže vaše nádobí bude dezinfikováno a vy se nespálíte.

2. Prevence bakterií

Ve vaší kuchyni je několik míst, kde se shromažďují a ukrývají bakterie. Vaše dřez a odpadky jsou jedním z těchto špinavých míst. Pokud tedy dokončíte své nádobí tím, že nasbíráte vodu a mýdlo do dřezu a poté je namáčíte a opláchnete, dopřejete mu pouze zárodečnou koupel. Budou se v nich hromadit nejen bacily z těch, které byly před nimi umyty, ale také bakterie, které se již usadily ve dřezu.

Přemýšlejte o tom, co všechno jste při vaření hodili do dřezu: kousky masa, starou zeleninu a další různé věci. Bakterie ze všech těchto potravin se dostanou přímo zpět na nádobí, o kterém si myslíte, že ho myjete.

Kromě toho jsou houby ideální živnou půdou pro bakterie a již po prvním použití se rychle kontaminují. Mohou ukrývat až 10 milionů bakterií. Proto, když používáte houbu k otírání, pouze se šíří kolem všech těchto bakterií. Když vaše nádobí projedete myčkou, pravděpodobně se v něm nikdy nenasbírají určité choroboplodné zárodky a nasbírané bakterie zabije horká voda.

3. Šetrné k životnímu prostředí

Mnoho lidí, kteří si myjí ruce, tak činí, protože věří, že je to pro životní prostředí prospěšnější. Existují však důkazy, že to prostě není pravda. Zatímco staré spotřebiče byly prasaty elektřiny a vody, nové verze se staly podstatně efektivnějšími. V posledních desetiletích došlo k velkému pokroku.

Například v letech 1993 až 2003 se u strojů zlepšila energetická účinnost o 27 % a účinnost vody o 30 %. Pokud nepatříte mezi nejúčinnější ruční myčky nádobí, těmto číslům prostě nemůžete konkurovat. Jak voda teče z kohoutku během vašeho čištění, mýdla, houby a máchání, plýtváte cenným zdrojem.

4. Ekonomicky-přátelské

Vzhledem k tomu, že stroje jsou energeticky a vodohospodársky účinnější, pravděpodobně ušetříte velké částky na účtech za vodu a elektřinu. Při ručním mytí nádobí se plýtvá velkým množstvím vody a aby byl stejně účinný jako váš stroj, museli byste umýt 8 sad nádobí za méně než 2 minuty. Zdá se, že to zdaleka není možné. S novým spotřebičem tedy ušetříte vodu a sníží se vám účet.

Energeticky účinná zařízení navíc spotřebují podstatně méně elektřiny než starší modely a mají velmi malý dopad na váš měsíční účet za elektřinu.

5. Časově efektivní

Pravděpodobně jste během dne dost omezeni časem. Možná jste měli dlouhý den v práci nebo jste možná museli vyřídit spoustu pochůzek. Konečně jste měli šanci udělat zdravou večeři pro rodinu.

Poslední věc, kterou chcete udělat, až budou talíře vyčištěné, je vyhrnout si rukávy a ponořit se do dřezu se špinavými hrnci a pánvemi. Dokončení úkolu ručně může po večeři trvat další půl hodinu až hodinu, a pokud jste vy a vaše rodina neuklízeli po celý den, může vám zůstat chrumkavá a obtížná snídaně a oběd.

Moderní spotřebiče vám mohou ušetřit ještě více času, protože odborníci tvrdí, že předběžné oplachování je zcela zbytečné. Tento promarněný čas byste mohli využít k mnohem cennějším věcem, jako je trávení času se svým partnerem a dětmi.

6. Snižovače stresu

Pokud jste jako mnoho jiných lidí, nádobí je primárním zdrojem prokrastinace a jste náchylní nechat je hromadit se. Nejen, že se tím hůře čistí, ale může to také vést k vážnému zdroji stresu.

Mezi množstvím nepořádku ve vaší domácnosti a úrovní stresu existuje podstatná souvislost. Jak se hromadí nepořádek, je obtížné se psychicky a fyzicky uvolnit, protože máte pocit, že vaše práce není hotová. To může vést k vážným pocitům viny a dokonce i trapnosti.

Hromady ve dřezu mohou být hlavním přispěvatelem ke stresu vytvářejícímu nepořádku ve Vaší domácnosti. Myčka usnadňuje odstranění tohoto stresu tím, že udržuje věci čisté a mimo dřez. I když máte několik špinavých předmětů, lze je snadno uložit do jednotky, dokud nebude čas na další čisticí cyklus, místo aby se montovaly na hrozivou hromadu.

7. Přátelský k hostům

Jako mnoho lidí se i vám může líbit pořádání večírků a dalších akcí. Jak již bylo zmíněno výše, myčka nádobí vám může pomoci udržovat čistou kuchyni a domácnost bez nepořádku. Určitě nechcete, aby vaši hosté vešli do domu, který vypadá, jako by jím prošlo tornádo.

Kromě toho, pokud rádi pořádáte větší večírky pro větší počet hostů, může být nádobí skličujícím úkolem, a to může způsobit, že se budete zdráhat akci vůbec pořádat. Většinu této zátěže však dokáže ubrat stroj, protože vše můžete rychle vložit do myčky a vyčistit pouhým stisknutím tlačítka.

Protože většina zdvořilých hostů ráda pomáhá, mohou talíře, misky a příbory umístit do myčky sami. Můžete si užít vaření, hostování a zapůsobit na své hosty, aniž byste se museli bát, že budete hromadit další nepořádek.

V konečném důsledku existuje mnoho důvodů, proč je používání myčky nádobí výhodnější než ruční mytí. Usnadněte si život a uveďte do provozu svůj energeticky účinný stroj.