Kvalitní matrace zaručí dobrý spánek

Výběr matrace není vůbec jednoduchý. Spánek je důležitý faktor pro vaše zdraví a pohodu. Tak, jak se mění váš životní styl, tak i vaše matrace potřebuje po letech obměnu. Přinášíme vám rady, jak si vybrat ten, který vám zaručí klidný spánek.

Správně zvolená matrace by se měla přizpůsobit vašemu tělu a zmírnit zátěž v problematických částech. Dbejte na to, aby obsahoval povlak, který se dá čistit. Samozřejmostí by měla být i ochrana proti roztočům.

Pěnové matrace

Díky rychlému technologickému rozvoji pěny patří pěnové matrace k nejběžnějším. Vyrábějí se ze zdravotnické matracové pěny. Polyuretanová pěna vyráběná za studena, tzv. HR pěna je velmi pružná.

V případě, že vaše volba padne na bio pěnu, dávejte si pozor, zda obsahuje alespoň 50% přírodních materiálů. Výhodou pěnových matrací je snadná manipulace a dobrá přizpůsobivost.

Pružinové matrace

Pokud hledáte matrace, který vám vydrží roky, právě pružinová je vhodným řešením. Matrace s bonell pružinou obsahuje pružiny ve tvaru přesýpacích hodin, které jsou navzájem spojeny ocelovou cívkou.

Taštičkový typ pružinové matrace dokonale kopíruje tělo. Každá pružina je uložena v samostatné taštičce z netkané textilie. Pružinové matrace zabraňují šíření roztočů a zajišťují cirkulaci vzduchu. Pozitivem je i dlouhá životnost.

Latexové matrace

Charakteristické jsou univerzální tvrdostí a tvarovou stálostí. Vyrábějí se ze syntetického a přírodního latexu. Jelikož vyžadují prodyšný podklad jako je např. lamelový rošt, vyhněte se pevné podložce.

Latexové matrace patří mezi nejvyhledávanější mezi lidmi s problémy páteře. Plusem je vynikající přizpůsobivost a obdivuhodně dlouhá životnost.

Pokud vám naše rady pomohly při výběru matrace, nezapomeňte na správný rošt. Zajistí dostatečnou flexibilitu během spánku a větrání.