I kuchyňský dřez může být praktický i stylový

I výběr kuchyňského dřezu může podtrhnout styl a kouzlo vaší kuchyně. Víte, jak a podle čeho se rozhodovat při jeho výběru?

K výměně či ke koupi nového kuchyňského dřezu přistupujte z praktické stránky. I když máte myčku, dělení dřezu na větší počet vaniček vždy přijde vhod. Například, pokud chcete v jedné z nich oplachovat velké hrnce či pekáče, a druhou plánujete používat na běžné oplachování. Praktické je také dělení dřezové vaničky na jednu se špinavým nádobím a druhou na oplachování. Výjimkou není ani to, že kuchyňský dřez je rozdělen na tři vaničky různé velikosti. Jednu z nich můžete při přípravě jídla využívat k oplachování zeleniny a ovoce. Při úvaze nad volným místem na vaší pracovní desce a potřebném počtu vaniček, nemusíte mít obavy. U zapuštěných dřezů si můžete vybrat sestavu, jaká vám nejvíce vyhovuje.

Kuchyňský dřez ve venkovském stylu

Pokud jste fanouškem venkovského stylu a kuchyňské romantické atmosféry, dopřejte vaší kuchyni keramický kuchyňský dřez s přiznanou přední hranou. Pokud zajdete do krajnosti, můžete zvolit krásný keramický dřez s ornamentálním plastickým reliéfem či dokonce dřez na nožičkách. Ke klasickým kuchyním patří i pracovní deska z přírodního kamene. V tomto případě je vhodné sáhnout po zapuštěných dřezových nádobách. Nejenže více vyniknou ladné křivky nádob, ale usnadníte si i údržbu dřezu.

Technické počty při výběru kuchyňského dřezu

  • Při výběru dřezu si předem rozmyslete, zda chcete, aby byla kuchyňská baterie jeho součástí nebo ne. Pokud ano, popřemýšlejte i nad možností osazení otvoru – například na nádobu se saponátem, filtrovanou vodou nebo mýdlem.
  • Vyplatí se ověřit si postup montáže a montážní sady, které usnadňují instalaci. Hlavně, pokud nechcete měnit již existující výřez v pracovní desce.