Jak vybrat tu vůbec nejlepší vanu?

Nejlepší vany

Není většího relaxu než se po náročném dni natáhnout ve vaně. Avšak jak se zorientovat na širokém trhu s vanami, abyste si dokázali vždy vybrat tu pro vás nejvhodnější? Právě k tomu vám poslouží následující článek, v němž se budeme věnovat různým druhům van. Začněme rozdělením van podle jejich typu – nikdy nestárnoucí klasikou jsou obdélníkové vany, jež se instalují podél zdí. Jejich nespornou výhodou je, že díky svému tvaru nabízejí nejkomfortnější zážitek z koupání, a navíc zabírají minimum místa, hodí se tedy i do menších koupelen. 

Oproti tomu volně stojící vany jsou vysoce moderní a designovou záležitostí, ale jejich nevýhoda spočívá v tom, že voda z nich může vytékat všemi směry – nic pro lidi, kteří nechtějí neustále v koupelně vytírat. Avšak pokud chcete z koupelny udělat výkladní skříň vašeho domu či bytu, tak volně stojící vany jsou jednoznačně nejlepší volbou! Posledním typem jsou rohové vany, jež nabízejí dostatek prostoru a šetří místem, avšak občas nenabízí tolik pohodlí, kolik by se od nich mohlo očekávat.  

Nejlepší vana je vyrobená z TOP materiálu a nabízí celou řadu praktických funkcí 

Další klíčovou vlastností, podle níž lze třídit vany na ty kvalitní a méně kvalitní je použitý materiál na jejich výrobu. Zatímco plechové vany se sice vyznačují svou bytelností, ale trpí svou estetičností. Standardem mezi nejlepšími vanami pro běžné domácnosti se tedy pomalu stává akrylát – tento materiál je totiž nejenom příjemný na omak, ale zároveň dokáže udržet vodu ve vaně dlouho teplou. Pro opravdové fajnšmekry tu jsou nicméně luxusní vany vyráběné z mramoru, masivního dřeva či mědi. 

Obrovský výběr van najdete právě u nás a určitě uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Abyste si pobyt ve vaně maximálně zpříjemnili, tak se vyplatí porozhlédnout se po hydromasážních vanách. Avšak masírovací funkce není tou jedinou, kterou mohou nejlepší vany mít – ty dále nabízejí kupříkladu i uklidňující osvětlení či automatickou regulaci teploty vody. Avšak vždy mějte na paměti, že vana musí být především praktická, proto zvýšenou pozornost, obzvláště pokud máte motorické problémy, věnujte její hloubce, aby nabízela snadný výlez.