Jak vybrat nejlepší dlažbu do kuchyně

Nejlepší dlažba podle vašich potřeb

 

Kuchyně v domácnostech dostávají zabrat. I když je kuchyně součástí obytných prostor, pořád jde o místo, kde se převážně pracuje a zpracovávají se potraviny. Často může dojít k nehodě a s tím by se mělo počítat při jejím vybavení, podlahou počínaje.

Dlažba v kuchyni by měla mít takové vlastnosti, aby se snadno udržovala a zůstávala stále jako nová. Keramické dlaždice do kuchyně jsou proto nenasákavé a vysoce kvalitní s povrchem vhodným pro čištění. Tím se zajistí jejich trvanlivost a stálost a nebudete muset trávit úklidem v kuchyni dlouhé hodiny.

Alternativami můžou být laminované parkety: Tento umělý materiál zaručuje pevnost. Koberce vám dodají hřejivý a osobní dotek.

Hydraulické parkety: Velmi zajímavá možnost a pokud hrajete se dvěma styly, vymezuje prostor.

Podlaha z hliněných dlaždic: Hodí se ke dřevu a nerezové oceli. Vyžaduje však údržbu pomocí specifických produktů, protože se jedná o porézní materiál, a pokud není správně ošetřován, rychle stárne, dobře se hodí do městských kuchyní.

Nejoblíbenější a nejčastější variantou však zůstává klasická dlažba, tak se na ni zaměříme.

Pokud chceme dosáhnout toho, aby byla kuchyně nejen krásná, ale i kvalitní, dbejme na to, abychom si vybrali zátěžovou, otěruvzdornou a s hladkým povrchem. Při spárování potom volit kyselinám odolný materiál, protože, s tím se musíme smířit, na zem leccos upadne.

Dlažba je od své podstaty chladnější materiál, štěstí ale je, že je vhodná pro podlahové vytápění, které můžeme pod ni nainstalovat. Vyberte si dle vlastního vkusu z naší nabídky kuchyňských podlah, kterou jsme pro Vás přichystali.