Společníci v koupelně toaleta a bidet

Toaletní mísa, nenahraditelné dilema při zařizovaní hygienických prvků místnosti. A bidetu, společníkovi, bez kterého si intimní hygienu umí představit dnes už jen málokdo.

Funkčně sehraný pár postává v těsné blízkosti. Pocházející z jednoho modelové řady ladí tvarem i velikostí. Jednotná výška osazení přináší dvojnásobný efekt. Dvojici dodává estetický vzhled. Uživatelům zas zaručí pohodlné přesednutí z klozetu na bidet.

Ve vzduchu či na zemi?

První krok při volbě WC mísy je vybrat si mezi závěsným nebo stojacím modelem. Ten jde ruku v ruce s umístěním splachovací nádržky. O výhodách lehké očisty podlahy pod závěsným klozetem se napsalo hodně. Pravda je však taková, že už ani mísy okupující podlahu, čištění nestěžují.

Skóre vyrovnali toaletní mísy čistých linií, stojící na podlaze a opřené o stěnu, v níž se ukrývá splachovací systém. A že jsou v kurzu, dokazují nejnovější kolekce renomovaných výrobců. Nechybí v žádné. Spolu s nimi padá ještě jeden mýtus: Už neplatí, že k splachovací nádržce ukryté ve stěně patří pouze závěsná mísa a pokud je na podlaze, tak pouze kombi WC.

Nápověda tvar

Na řadu přichází tvar. Ten, pokud se toaleta nachází v koupelně, se obvykle podřizuje designu umyvadla. Striktně se přidržovat jednotné série může být někdy na škodu. V praxi oceníte vyhovující tvarování keramiky a zejména sedadla, jakož i výšku osazení toalety. Tvar může přinést ještě jeden užitek – rychlou a nenáročnou údržbu WC mísy.

Jednoduché linie obohacené o skryté uchycení mísy a odnímatelná toaletní deska vám ušetří čas i námahu. Ideální ve spolupráci se speciální povrchovou úpravou keramiky, po níž kapky vody stečou dříve, než stihnou zaschnout, a glazurou na vnitřním splachovacím kruhu. S udržením hygienické toalety pomůže antibakteriální deska s částicemi stříbra, které účinně zlikvidují nevítané mikroorganismy z jejího povrchu.

Šetřit, šetřit

Na slova, která je stále více slyšet, je opodstatněné myslet i při koupi toalety. Dvojité splachování 3/6 litrů vody na jedno spláchnutí by mělo být již samozřejmostí. Pod tlakem spoření však jdou výrobci splachovacích systémů s čísly ještě výrazněji dolů. Menší množství použité vody kompenzují optimalizovanou WC mísou s extrémně silným proudem vody.

Samostatně nebo v koupelně?

Sto lidí, sto chutí. Ale nesporný je fakt, že v početnější domácnosti se vedle záchodu v koupelně hodí i samostatná toaleta. Pokud hygienická místnost nedisponuje oknem, je třeba myslet na dodatečné odvětrání. V případě toalety v koupelně to platí dvojnásob. Vhodné řešení nabízí odsávání zápachu přímo z WC mísy a jeho kombinace s odsáváním vzduchu z místnosti.

Komfortní očista

I při bidetu oceníte pohodlí. Kromě vhodného tvaru ke komfortu dopomůže deska. Při vstávání z bidetu zas podá pomocnou ruku centricky situován držák, který také poslouží na odložení ručníku. Pokud se v koupelnách nenajde dostatek místa pro dvojici sanitárních prvků, zkuste WC mísu s integrovaným zařízením na očistu intimních partií. Nebo vsaďte na bidetovou desku osazenou na klasické záchodové míse. Pro dokonalou hygienu je jako stvořená ruční bidetová sprška napojena na umyvadlovou či podomítkovou baterii.