Efektní dekor v koupelně vytvoří tapeta

Rodina koupelnových obkladových materiálů se rozrostla o nového člena. Tapetu, která se ve vlhkém prostředí cítí jako ryba ve vodě.

Možnost vytvořit efektní dekor na stěnu koupelny byla dosud parketa pro mozaiku. Alternativa, tapeta z technického vlákna, zvládne za méně peněz více a navíc bez rušivých spár. Pestrou paletu vzorů a interpretaci grafických děl rozšiřuje možnost přizpůsobit si velikost a barevnost dekoru na míru.

Ucelený systém

Tapetu lze aplikovat na různé povrchy. I na stávající obklad. To oceníte, pokud toužíte po rychlé a pracně nenáročné změně vizáže koupelny. Stačí na stěnu s obkladem osadit sádrokarton určený do vlhkého prostředí a nalepit tapetu. Sádrokarton zajistí rovný podklad, který neukáže spárování mezi obklady. Tapeta se dodává jako kompletní systém do vlhkého prostředí sestávající ze tří prvků: speciálního lepidla, tapety s grafickým potiskem a ochranné povrchové úpravy. Ta se skládá ze tří složek, které tapetě zajišťují voděodolný, nepropustný a flexibilní povrch, který je vysoce odolný proti zažloutnutí a poškrábání.

Tip pěkného bydlení

Chcete mít tapetu ve sprchovém koutě či vedle vana? Nalepte ji na stěnu ještě před instalací vaničky či vany a styk přetřete transparentním silikonem.

Jak na to?

Tapeta do vlhkého prostředí se lepí na rovný, čistý, bíle natřený a penetrovaný podklad. Lepidlo nanášejte válečkem s krátkými štětinami, tapetu nalepte a následně zatlačte plastovou špachtlí. Přebytečné lepidlo ihned odstraňte vlhkou houbou. Když je lepidlo suché, ořízněte přebytečné kraje ořezávátkem. Na řadě je aplikace ochranných vrstev. První úpravu, sestávající ze dvou složek, naneste na tapetu válečkem ve dvou vrstvách v intervalu 6 – 8 hodin. Nechte vysušit 24 hodin a válečkem aplikujte poslední vytvrzovací složku v jedné vrstvě. Po 48 – 72 hodinách schnutí má tapeta deklarované vlastnosti.

Výhody tapet:

  • vhodné do vlhkého prostředí
  • výrazné dekorativní efekty
  • rychlá a radikální změna
  • instalace i na stávající obkladové materiály, tloušťka tapety je pouze 1,2 mm
  • minimální stavební odpad a prach