Tapety nebo dekorativní omítky

Zapomeňte na jednobarevné a nudné stěny! Nosí se nápadné vzory a výrazné omítky. Čemu dáte přednost?

Poznávacím znamením nejmódnějších tapet jsou odvážné kombinace barev, kontrasty, extravagance, luxus. Jsou středem pozornosti, dokonalou kulisou určující barevné pojetí interiéru.

Nechybí na nich nápaditá potisk se stylizovanými vzory nebo ornamenty, mnohokrát s kovovým leskem. Vedle stále moderních, výrazně strukturovaných se ke slovu dostali i hladké povrchy. Barevný prim hrají lehké a intenzivní barvy, jejichž protipólem jsou studené odstíny. Absolutním hitem je šedá.

Jako stálá kombinace se vrací trio černé, šedé a bílé. Pokud se neřídíte výlučně trendy a raději byste viděli na stěnách něco méně výstřední, čeká vás bohatá nabídka klasických, rustikálních či romantických vzorů. K tapetám se dají dokoupit záclony, potahové a dekorační látky se stejnou potiskem, umožňující dokonale doladit interiér.

DEKORATIVNÍ OMÍTKY

Na dekoraci stěn v interiéru si můžete vybrat ze široké škály povrchových struktur. Hlazené štukové omítky s jemnou zrnitostí působí upraveně a elegantně. Jsou ideálním podkladem pod nátěry a tapety. A možná dáte přednost barevné tenkovrstevné omítce. Jejich výhodou je, že případné poškození není tak viditelné, protože jsou barvené v celé své tloušťce. V moderním interiéru se stále častěji prosazují výrazně strukturované omítky. Dobře si to však promyslete, protože čím výraznější struktura, tím těžší se kombinuje se vzorovanými textiliemi a ostatními bytovými doplňky.