Domácí pracovna

Práce z domu? Sen mnoha. Abyste však mohli podat „dobrý“ výkon potřebujete na to i příjemné prostředí. Možná vás inspirují i ​​naše tipy.

 Aby vaše práce přinášela pracovní úspěchy, musíte se obklopit věcmi, které na  výkon své práce potřebujete, ale i takovými, které máte rádi a cítíte se v jejich společnosti příjemně.  Je už jen na vás, jestli toužíte po klidném prostředí s masivním stolem a zařízení v tlumených tónech, nebo toužíte po prostředí plném živých barevných tónů podporujících energii a kreativitu.

Základem je pracovní stůl

Základem úspěchu je kromě schopností samozřejmě stabilní a pevný stůl. Kromě pracovního stolu, je důležité mít v domácí pracovně i dostatek úložného prostoru – polic, skříněk, zásuvkových kontejnerů. Zajistí vám ve věcech mít pořádek.

Domácí pracovna podle feng šuej

Nejdůležitější radou podle feng šuej pro domácí pracovny zní: Ne v ložnici! Je to jako míchat vodu s  olejem. Každý prostor vyžaduje odlišný typ energie – kancelář silnou energetickou čchi, a ložnice naopak klidnou. Těžší je to v garsonce. I zde je důležité oddělit ložnici od práce. Vhodnými prostředky jsou paraván, závěs nebo skládací dveře. Abyste jste se vyhnuli zbytečným komplikacím, umístěte pracovnu do samostatného pokoje nebo si vytvořte pracovní kout v obývacím pokoji.

Místnost, která bude sloužit jako pracovna by neměla být ani v blízkosti hlavního vchodu. Jinak práce pohltí celý váš byt či dům.

Pokud však není jiné možnosti, použijte pomůcky, které odpoutají pozornost, a cíleně odveďte tok energie mimo dveří do pracovny – například příčné uložte koberec, umístěte atraktivní obraz nebo mezi hlavní vchod a dveře do pracovny.

Kam umístit stůl?

  • Neměli byste sedět přímo pod oknem, odvádí to pozornost a rozptyluje od práce.
  • Stůl by neměl stát ani na trase okno – dveře, protože se tak dostanete do energetického průvanu.
  • Nejideálnějším řešením je pozice, kdy máte výhled na dveře i okno.Vhodný tvar stolu může podporovat určitou činnost. Oválný nebo kulatý stůl je ideální pro lidi s komunikačními a kreativními úkoly.
  • Pravoúhlý stůl by měly využívat především účetní a lidé využívající analytické myšlení.
  • Zelené rostliny pohlcují elektromagnetický smog produkovaný počítačem – nejpříznivější účinky má v tomto ohledu lopatkovec (Spathiphyllum ).