Dveře jsou důležitou součástí interiéru

Dveře v domě či bytě měli kdysi jen praktickou funkci a na jejich vzhled se příliš nedbal. Tyto časy jsou už pryč. Pro pěkné, moderní bydlení jsou dnes i dveře důležitou součástí interiéru.

Interiérové ​​dveře se dají dokonale sladit s podlahou, vybavením i celkovým stylem místnosti, prostor mohou opticky pozměnit a výborně poslouží, i díky přídavným funkčním prvkům. A jaké dveře v interiéru právě „letí“?

Hladký, nenápadný design, čisté linie splývající v jedné rovině a přírodní materiály, na druhé straně jakoby kontrastující zářivé barvy laků, a dávka luxusu a elegance v podobě prosklení – to jsou prvky reprezentující dnešní trendy v interiérových dveřích.

Čisté linie s hladkým detailem

V jednoduchosti je krása. Tímto jednoduchým zákonem se dnes řídí i výrobci interiérových dveří. Výrobce dveří  na tento rok připravili pro zákazníky novinku, jakou dřív mohli zhotovit jen truhláři u dveří z masivu, s to dveře se zapuštěnými rámečky prosklení.

Krásný řemeslný detail, nyní vyráběn už i sériově, má kromě jedinečné estetické funkce i praktické výhody – za zapuštěný rámeček dveří se jen tak něco nezachytí. Navíc v kombinaci s bezfalcovou variantou dveří bude vše splývat v jedné rovině i spolu se zárubněmi.

Návrat k přírodě i v bytovém designu

Krása skutečného dřeva nikdy nepomine.  Firmy proto nabízí řadu svých modelů dveří v dekoru tuzemských i exotických dřevin. Na výběr jsou povrchové úpravy fólie, CPL laminát, strukturovaný povrch 3D, který dokonale imituje dřevo, či nestárnoucí dýha.

Sklo prosvětlí, propojí, zkrášlí

V moderních interiérech by sklo nemělo chybět, při interiérových dveřích je to navíc ve spojení s přírodním dekorem něco skutečně nádherné. Tato jednoduchá, svěží kombinace materiálů dodá každé místnosti luxusní vzhled, prostor dokáže vkusně propojit nebo naopak elegantně oddělit použitím diskrétního, neprůhledného skla.

Samozřejmostí je pak výběr hned z několika pískovaných nebo rýhovaných vzorů, a více druhů a barev skla.

Lakujeme s nápadem

Snad ani netřeba připomínat, jakou významnou roli má v interiérech již po desetiletí bílá barva. Díky své neutrálnosti se hodí téměř všude, proto při moderním řešení interiérů nechybí ani dnes.  Sněhobílé dveře jsou a zůstanou oblíbeným evropským trendem.

Funkční dveře nejsou fikcí

Od dveří se při bydlení očekává hodně, díky šikovným přídavným prvkům nabízí elegantní a originální řešení pro stísněný prostor či oživení interiéru.

Domníváte se například, že by si vaše dítě zasloužilo více prostoru k vyjádření své rozvíjející se kreativity? Návrháři na to mysleli, proto vytvořili model dveří, do kterých se dá zakomponovat tabule na kreslení, korková nástěnka či magnetická tabule.

Tyto šikovné dveře oceníte nejen jako nápaditý doplněk do dětského pokoje, ale také v případě, že potřebujete ušetřit prostor – vsazením patřičných funkčních prvků lze přeměnit také na věšák nebo zrcadlo.