Do malých místností patří menší sedací soupravy

Bez ohledu na velikost obýváku je to vždy sedací souprava, která je její dominantou a přitahuje nejvíce pozornosti. Pokud jsou ale prostory Vašeho obýváku omezené, výběr sedačky se automaticky zúží na dvojmístný, maximálně třímístný model, ideálně s úložným prostorem a možností rozložení.

Dvoumístná sedací souprava 

Je ideálním řešením pro velmi malý obývák, garsonku, televizní či oddechový koutek. V případě, že Vám to prostory obývacího pokoje dovolí, dokupte si k dvoumístné sedačce taburet, fotel, případně puf. Umožní Vám to přizpůsobit vybavení pokoje početnější návštěvě a Váš obývák bude praktický, funkční a pokaždé jiný. Rozměry dvoumístné sedačky: Šířka se pohybuje obvykle mezi 116 a 199 cm.

Trojmístná sedací souprava 

Při zařizování malého obývacího pokoje nemusí být vždy ideálním řešením. Na druhé straně je ale komfort sezení nesrovnatelný s dvoumístným modelem. Pokud Vám to prostory dovolí, zvolte raději model ve tvaru písmene L, který vám umožní optimalizovat malý prostor a zvýšit počet míst k sezení. Rozměry trojmístné sedačky: Šířka se pohybuje obvykle mezi 200 cm a 259 cm. Rozměry rohové sedačky: Šířka od 250 až 350 cm, hloubka od 85 až 200 cm.

Praktické rozkládací sedačky

Rozkládací sedací soupravy jsou pohodlné a praktické, ideální pro mladé páry s častými návštěvami, protože se několika pohyby změní na dvoumístné lůžko na spaní. V případě, že nepůjde jen o příležitostné přespávání, vyplatí se investovat do kvalitního odpružení, odolného matrace a pevné konstrukce, která bude přizpůsobena každodenní manipulaci.

Improvizace nadevše! 

V závěru stačí jen dodat, že i pohovka s velikostí XS mohou být pohodlným a funkčním kusem nábytku. Nezbyl prostor na opěrky? Využijte fantazii a nahraďte je polštáři! V případě nenadálé návštěvy hoďte pár polštářů i na zem a taburet proměňte na konferenční stůl. Nepořádek schovejte do úložného prostoru, a pokud návštěva zůstane až do rána, pohovku jednoduše roztáhněte a překvapte je pohodlným lůžkem.