Design nábytku je variabilní

Design nábytku vyniká dnes velkou variabilitou. Materiály, povrchová úprava, pestré doplňky – kupující si opravdu má z čeho si vybrat. Tím hlavním parametrem jsou však užitné vlastnosti a funkčnost.

Nábytek, ať už doma nebo v kanceláři, používáme denně, a tak se jeho výrobci snaží co nejvíce lahodit vkusu a potřebám spotřebitelů. Móda a designové trendy sice naznačují, jak ladit jeho podobu, návrháři však při vývoji zároveň pozorně sledují a zkoumají, jak se nábytek používá. Možností na jeho vylepšení je totiž nekonečně mnoho.

I potřeby zákazníků se mění. Jednou z převratných novinek byly svého času vestavěné skříně, díky kterým lze prostor v bytě využívat tak úsporně, jak se jen dá. Pozornost výrobců se nyní soustřeďuje zejména na zdokonalení technických detailů, aby odkládací prostory v bytě sloužily co nejdéle bez poruch a nekazily se. Mimo jiné. Neboť když třeba vestavěný šatník už stojí, těžko zasahovat do jeho konstrukce a opravovat to.

Používání sestavy v mnohém ovlivňují posuvné systémy na vestavěné skříni. Při koupi, je potřeba si všímat například i toho, jak výrobce vyřešil hladký chod a zavěšení dveří. Nemluvě o uspořádání vnitřního prostoru.

Velkým hitem se v poslední době staly sedací vaky . Nejenže rozšiřují možnosti pohodlného odpočinku v domácím prostředí, ale jsou i vítaným zpestřením příbytku a zajímavým interiérovým doplňkem. Nezanedbatelné je také zdravotní hledisko a to, že sezení na vaku nezatěžuje páteř.

Výrobci vyřešili i to, co udělat, když tvar vaku někomu přestane po čase vyhovovat a žádá se ho upravit. Není to složité. Podstatné přitom je, že si to může udělat doma každý i sám a přesně tak, jak to komu vyhovuje.

Na vhodně tvarovaném vaku se pak sedí dobře a pohodlně. S knihou v ruce, v přátelském rozhovoru s milou návštěvou či před plápolající krbem. Místností se šíří příjemné teplo a také poskakující plameny v krbu mohou být tím nejlepším televizním programům, jaký právě běží.

Pokud krb ještě nemáte, ale uvažujete o něm a zároveň nevíte, jak jej umístit i do staršího domu, informace o krbových vložkách, jak na to, vám poradí odborné firmy. Výkonný krb dokáže vytopit poměrně velký prostor a také několik místností najednou. V každém případě je však třeba nejprve poradit s odborníkem, který vám vypočítá, jakou vložku potřebujete, jak se krb staví a jaké stavební úpravy v domě bude třeba provést.