Sprchové kouty nebo zástěny jsou vhodným řešením pro i malé koupelny

V současné době je sprchování velmi oblíbenou formou hygieny. Poměr příznivců vany a sprchování je značně vyrovnaný. Zastánci vany si nechtějí nechat ujít relaxaci a poležení ve vaně s horkou vodou, pěnou, uvolňující solí, éterickými oleji. Milovníci sprchových koutů argumentují tím, že ležet ve špinavé vodě je nehygienické. Sprchový kout je pro ně praktičtější variantou, která umožní rychlou očistu, šetří vodu a nezabírá místo.

 

Pravdu mají oba tábory. Ideálním řešením je vybavení koupelny vanou i sprchovým koutem. Pokud však vanu do své koupelny nechcete nebo se vám tam zkrátka nevejde, rozhodně nemusíte zoufat. I sprchový kout může plnit praktickou stránku při očistě a zároveň se stát oázou relaxace. Podle rozměru koupelny, vlastních potřeb i vkusu si zákazník může vybrat mezi klasickými sprchovými kouty, sprchovými dveřmi a sprchovými zástěnami.

Sprchové kouty se vejdou všude

Jedná se zpravidla o předem daný formát sprchové vaničky, stěn a stropu. Výhodou těchto setů je poměrně lehká manipulace, předem dané rozměry a jasně definovaný vzhled. Koupíte-li si kompletní sprchový kout, odborná firma vám ho jednoduše namontuje na připravené místo. Součástí kabiny sprchového koutu již bývá zpravidla i vybavení.

Nevýhodou těchto kompaktních sprchových koutů bývá menší prostor, ale do malých koupelen je to spíše výhoda. V základním vybavení jsou již běžně obsaženy masážní trysky, stropní deštníková sprcha a různá intenzita proudu vody regulovatelná přímo na sprše. Sprchové kouty můžou být vybaveny integrovaným rádiem nebo světelnými efekty. I malý sprchový kout tak nabízí prostor pro odpočinek a relaxaci.

Sprchu v koupelně ozvláštníte sprchovými dveřmi

V atypických koupelnách je sprcha často řešena v různých výklencích, které působí velmi zajímavě. Neotřelý efekt může být ještě zvýrazněn detailní prací s obklady. Při dnešní nabídce barev, tvarů a vzorů obkladů můžete v prostoru doslova kouzlit. Co však se vstupním otvorem, aby nestříkala voda při sprchování ven?

Zapomeňte na gumové závěsy z dob minulých. Mnozí z vás jistě zažili nevzhledné koupelnové závěsy, na kterých se držela špína a plíseň. Při průvanu nejen že propouštěly zimu, ale ještě se nepříjemně lepily  na tělo. S použitím sprchových dveří nic takového nehrozí. Správně zvolené a namontované sprchové dveře udrží teplo i soukromí. Stanou se funkčním šperkem vaší koupelny.

 

K rozčlenění prostoru použijte sprchové zástěny

Máte rádi vzdušné prostorné místnosti a nechcete, aby váš sprchový kout působil stísněným dojmem? Pak jsou pro vás řešením pevné sprchové zástěny. Můžete je použít jako dělící prvek interiéru. Jejich údržba je velmi jednoduchá, nainstalujete je přesně tam, kam potřebujete. Můžete je zvolit z čirého skla, různě barevné, zcela neprůhledné v částech koupelny, kde je potřeba soukromí. Tyto zástěny umožňují i různé efekty pomocí osvětlení.

Kromě estetického hlediska je velkou výhodou sprchových zástěn snadná čistitelnost. Nejsou na nich žádné záhyby a zákoutí, kde by se mohly držet nečistoty. Pokud k sprchovým zástěnám použijete i sprchové dveře, získáte sprchový kout přesně na míru podle vašich požadavků a možností. Nejste omezování žádnou předem danou velikostí sprchové vaničky. Přístup do sprchy je vhodný i pro bezbariérové řešení. Záleží pouze na vaší kreativitě a prostoru.