Pohovku si vybírejte s rozvahou

Poslouží při odpočinku, zábavě, ale i práci. Je fajn, když je pohodlná a zároveň praktická.

Sledování filmů, čtení knih či posezení s přáteli. Chvíle, které rádi strávíte v pohodlí. Komfortní sezení však může mít pro každého jiný charakter. Někdo rád sedí na tvrdším, jiný se zaboří do měkkých podušek. Proto si pohovku před koupí vyzkoušejte.

Soustřeďte se nejen na její tvrdost, ale i délku sedáku a výšku opěrky. Vyšší či výškově nastavitelnou opěrku oceníte zejména při dlouhém vysedávání před TV. Pomocníky na získání většího komfortu jsou i lenoška, ​​polštáře a polohovatelné područky. Ty se při odpočinku vleže postarají o oporu hlavy.

Na spánek i odkládání

Malé garsonky a jednopokojového bytu, absence ložnice, nutí volit mezi postelí a sedačkou. Kompromis je rozkládací pohovka, kterou najdete v klasických i rohových vyhotoveních. I zde výrobci myslí na maximum pohodlí během spánku a nabízejí modely, u kterých máte na výběr z matrací různých tvrdostí.

Praktický detail je úložný prostor pod sedací částí, který se během dne postará o objemné ložní prádlo.

Při rozkládacím variantě věnujte pozornost způsobu a náročnosti rozkládání.

Navíc zvažte, po jakém konferenčním stolku sáhnete. Každodenní odsouvání těžkého nábytku nebude to pravé ořechové. Vhodnější je stolek na kolečkách, který zvládá rychlé operativní přesuny. Alternativou je příruční stolek postávající po boku sedačky. Ten můžete být po obou jejích stranách.

Praktický potah

Vylité víno či káva, něco, bez čeho se snad žádná párty neobejde. Nehodám se předejít nedá, ale zvýšit šance na eliminaci následků můžete. Nejjednodušší to půjde s kůží, případně ekokůží. Dobrý, ale také finančně náročný tip, je potah ze speciální snadno čistitelné tkaniny.

Dostupné řešení nabízí odnímatelný potah, který lze vyprat v pračce. Pozor však na dodržení předepsané teploty praní, jinak se může stát, že scvrklý potah na pohovku více nenatáhne. Na barvě záleží. Alespoň v případě pohovky. Světlý potah si s riflemi a s tmavě barveným oblečením příliš nerozumí.

Pokud jste zvyklí posedávat na sedačce v takovémto outfitu pravidelně, vsaďte spíše na tmavší odstín potahu. Ten toho snese víc.