Co je to podlaha s tuhým jádrem?

vinylové podlahy

Podlahy s tuhým jádrem (označované také jako LVP s kamenným jádrem) jsou konstrukční verzí luxusních vinylových prken s konstrukcí, díky níž jsou 100% vodotěsné. Na rozdíl od většiny vinylů známých svou pružností působí pevným dojmem jako tvrdý povrch, například pravé tvrdé dřevo, dlaždice nebo kamenná podlaha. Navíc mají tyto podlahy zacvakávací mechanismus, takže jednotlivé díly do sebe zapadají a vznášejí se nad čistým, suchým a rovným podkladem bez hřebíků nebo lepidla.

Jádra SPC

Tato podlaha využívá kompozit SPC (stone plastic composite), technologicky vyspělé jádro, které se neodlupuje ani nevlní bez ohledu na množství vody a dobu jejího působení. Díky tomuto jádru je podlaha tuhá, robustní a pevná. Ačkoli jsou všechny vinylové podlahy odolné, tyto podlahy jsou ještě odolnější díky vynikající odolnosti proti promáčknutí, která vydrží silný provoz při komerčním využití. Při nákupu pravděpodobně uslyšíte také termín WPC (wood plastic composite); i toto jádro je technologicky vyspělé a má měkčí, polštářovitější pocit skutečného vinylu.

O luxusních vinylových prknech

U luxusního vinylu (LVF) lze materiál rozřezat na pásy a namontovat na desky, které napodobují prkna z tvrdého dřeva, LVP nebo rozřezat na spárovatelné čtverce, které připomínají kámen a dlaždice. Věrné snímky jsou pořízeny pomocí 3D fotografie, takže jsou jasné a přesné s uzlíky, vystouplými zrny, víry, variacemi žilkování a vzrušujícími vzory dlaždic. Podlahy jsou navíc opatřeny mikroúkosy a reliéfy, které jim dodávají hloubku, rozměr a strukturovaný vzhled, například drátěný, ručně škrábaný, zvětralý a narušený.

LVF je odolná, voděodolná, nenáročná na údržbu a má nekomplikovanou pokládku, zejména pokud se jedná o plovoucí podlahu.

Přijďte si prohlédnout naše rozsáhlé skladové zásoby produktů, včetně LVP s kamenným jádrem, a získejte bezplatnou nabídku luxusních vinylových podlah.