Čistota z přírody – mramorová dlažba

Jestliže hledáte tu pravou podlahu do vašeho domova, zkuste se zaměřit právě na tu z mramoru. Jedná se o jedinečnou podlahovou krytinu, dodávající vašemu interiéru moderní dojem a zároveň ukázkové čisté linie. Mramor je unikátní a nadčasový prvek, který se skutečně neokouká a splní nejpřísnější kritéria pro harmonické bydlení. Zajistí skvělou tepelnou izolaci, kterou oceníte zvláště v koupelně. 

Již dávno neplatí, že mramor si může dovolit pouze pár vyvolených. Mramorová dlažba je k dostání pro širokou veřejnost a je i cenově dostupná. Přírodní mramor je tvořen až z 90 % kalcitem. Barva se odvíjí od příměsí dalších hornin. Přírodní zabarvení tudíž může ovlivnit přítomnost jílu, hematitu, nebo grafitu. Mramor vyniká nízkou porézností a maximální odolností vůči teplotám. Je tedy přímo vhodným kandidátem pro použití do koupelny, kde si můžete dopřát i podlahový topný systém. 

Immagini 564

Rajské lázně v čistém mramoru 

Zatoužili jste po wellness zážitku? Uskutečněte si svůj relaxační pobyt přímo ve vaší koupelně. Úžasnou pohodu bezpochyby vytvoří podlaha z čistého mramoru a její lesk umocní pocit dokonalosti. Atmosféra domácích lázní vás bude provázet po dlouhá léta, jelikož tato přírodnina odolává mechanickému poškození. 

Již starověcí Římané ocenili skutečnou krásu ryzí čistoty 

Mramor je v dnešní době velice oblíbenou krytinou. Však tento úžasný kámen rádi používali i naši předci ze starověkého Řecka, Říma i Egypta. A jistě věděli proč. Dokonalá krása poskytovala komfort a estetický dojem těm nejváženějším osobám dávné historie. Ani po letech tato designová záležitost nevyšla z módy a můžeme si ji dopřát i my. 

Uskutečněte si svůj mramorový sen 

Dopřát si přepych a luxus v jednom není žádný problém. Vyberte si ze široké nabídky odstínů a kolekcí mramorové podlahy, kterou doplníte váš interiér. Unikátní žilkování tohoto kamene podtrhne přírodní ráz. Mramorovou dlažbou skvěle doplníte moderní koupelnu, vstupní halu, kuchyň, komerční prostory, hotelové recepce a zkrátka všude tam, kde tato přírodnina zdokonalí jakýkoliv interiér a pozvedne na vyšší úroveň. Rázem se i z obyčejné vstupní chodby stane reprezentativní část obydlí. Mramorová dlažba je symbol nejvytříbenějšího vkusu a čistoty zároveň. 

Nejen estetika hraje prim při výběru vhodné podlahy 

Při realizaci mramorové podlahy samozřejmě budete vybírat podle dekoru, barvy a nejpříjemnější vizualizace dle vašich představ. Důležitým prvkem, ale je také funkčnost. Mramor vám zajistí dokonalou tepelnou izolaci, maximální lesk a stálobarevnost, která se nevytratí ani po letech používání. K čištění podlahy přistupujeme s rozvahou, zde postačí suchá varianta údržby. Tedy zametání, nebo vyluxování prachu.Při výraznějším zašpinění  můžete použít speciální směsi na čištění mramoru, stačí přidat vodu. Roztok zaručeně rozpustí i odolnou špínu. Kámen bude rázem jako nový a žilkování opět výrazné. Pro zrcadlový lesk lze použít speciální leštící pasty.

Dopřejte své podlaze okázalou extravaganci, jemnou eleganci, luxusní nadčasovost, nebo zrcadlově čistý lesk. Výběr barev a dekorů je široký. Změňte nudnou šeď všedního obydlí na zářivé světlo, které skýtá tato neobyčejná hornina. Mramorová dlažba zkrátka podtrhne a vyzdvihne svou neopakovatelnou krásu.