5 trendů v podlahových krytinách pro rok 2023

V novém roce se objevují nové trendy a jiné se drží na stejné úrovni. Chcete-li mít v roce 2023 trendy podlahové krytiny, čtěte dále. Prkna s tuhým jádrem jsou novou možností, která je pro svou snadnou údržbu a odolnost oblíbená i v roce 2023. Kromě toho se vracejí některé staré vzory, zatímco rozměry prken rostou a k dispozici je více barev než kdykoli předtím.

Zde je stručný přehled 5 hlavních trendů v oblasti podlahových krytin pro rok 2023:

Dřevěné podlahy s tuhým jádrem

Podlahy s tuhým jádrem vypadají stejně jako masivní podlahy, ale nejsou. Jsou mnohem odolnější než jiné typy podlah s klikovým zámkem a díky svému ultrastabilnímu kamennému polymerovému jádru (SPC) jsou vysoce odolné proti vodě.

Neváhejte ji instalovat na podlahy ve vlhkých prostorách, jako jsou koupelny a domácí mycí stanice pro domácí mazlíčky. Podlahy s pevným vláknitým jádrem zajistí v šatnách zásadní vylepšení. Zatímco nášlapnou vrstvu nelze renovovat, můžete se spolehnout na desítky let krásy, protože nášlapná vrstva je z pravého dřeva. Taková trvanlivost dělá z této varianty podlahy trend v roce 2023 i v dalších letech.

Široká prkna

V minulosti se domy stavěly s dřevěnými podlahami ze širokých prken. V koloniálních domech se podlahy řezaly ze starých lesů, což přirozeně vedlo ke vzniku širokých prken. Postupem času se však tato široká prkna značně prodražila. Prkna se přirozeně zúžila, aby se snížily náklady.

S rostoucí oblibou obnovitelných dřevin a pokroky ve výrobě podlahových krytin se však široká prkna stala opět cenově dostupná.

Dnes prkna od 7 do 5 palců zdobí domácnosti a lehké průmyslové kanceláře. Širší prkna vyžadují méně švů. Díky nim vypadají malé plochy větší a širší prkna umožňují více vyniknout přirozené kráse vláken v podlaze.

Neočekávejte, že široká prkna opustí scénu v roce 2023.

Retro vzory

Stejně jako se z historických análů interiérového designu vrátila široká prkna, vrací se i retro vzory.

V roce 2023 očekávejte stále častější výskyt chevronových a parketových vzorů. Ševronový vzor pochází z římských dob, kdy stavitelé silnic zjistili, že kameny vydrží déle, když jsou řezány v úhlech odpovídajících hlavnímu dopravnímu vzoru.

Jako podlahový vzor se chevron začal objevovat na evropských zámcích v 17. století. Nepotřebujete hrad ani zámek, abyste si v roce 2023 mohli užívat podlahy se vzorem chevron. A instalace tohoto vzoru je díky předem nařezaným prknům chevronové podlahy snadnější než kdy dříve. Každé prkno je přesně nařezáno, což urychluje instalaci.

Parketové podlahy se objevily na scéně v 16. století ve Francii. Řemeslníci používali malé kousky dřeva k vytváření složitých vzorů podlah. Poté, co v 18. století upadl v nemilost, se tento retro vzor vrací, stejně jako vzor chevron.

Světlá barva bambusové podlahy

Obliba šedých podlahových krytin pokračuje i v roce 2023. Kromě toho budou i nadále získávat na oblibě světlé barvy podlah v blond a béžové barvě. Světlé bambusové podlahy zakryjí drobné škrábance a zároveň odrážejí světlo, takže místnost působí větší. Zkombinujte světlé barvy se širokými prkny a získáte výstavní styl, který bude konkurovat domům celebrit a přestavbám, které vídáte v televizi.

Jako neutrální můžete instalovat světlé podlahy s vědomím, že jak se bude měnit Váš styl zařizování, Vaše podlahy budou vždy vypadat skvěle.

Kvalita a cena

Majitelé domů a návrháři interiérů budou i nadále klást velký důraz na kvalitu a cenu. Cena neznamená levná – znamená to, že podlaha poskytuje hodnotu odpovídající nákladům.

Kvalitní podlaha vydrží po generace a lze ji opakovaně renovovat. Vysoká kvalita a cena, která je mnohem nižší než u tradičních dřevěných podlah.

Technické podlahy také vytvářejí odolný pochozí povrch za cenu, která nabízí skutečnou hodnotu.