Jak na balkonové lišty

Potřebujete zakončení teras a balkonů v opravdu kvalitním provedení? Jste tu správně – výrobce lišt nabízí lišty s okapničkou i bez okapničky, různé tvarové varianty a povrchové nebo barevné úpravy. Samozřejmostí je nabídka souvisejících hydroizolací a stavební chemie.

Balkonové lišty slouží, jak již sám název napovídá, k zakončení dlažby u balkonové hrany. Většinou jsou součástí uceleného systémového řešení balkónu či terasy. Na trhu je možno se setkat s vícero typy balkonových lišt pro různá systémová řešení a potřeby. Většinou se tyto balkonové lišty vyrábějí z hliníku nebo jemu podobných slitin, např. duralu. Dle možností jsou rovněž dostupné v různých barevných provedeních (např. práškově lakované), ale nejčastěji se používají v provedení stříbrného přírodního nebo eloxovaného hliníku. Součástí systému balkonových lišt jsou i vnější a vnitřní rohy a spojky.

Jak se nazývá zábradlí balkónu? – Balustráda

Balustrádové zábradlí, klasicky označované jako „balustráda“, dostalo svůj název z italského slova balaustra, což znamená divoké květy granátového jablka.

Co mohu použít místo zábradlí?

Zvažte nerezové kabely, kovové trubky nebo kompozitní zábradlí, pokud hledáte nenáročnou alternativu k dřevěným sloupkům a zábradlím pro vaši terasu. U mnoha instalací na palubě vyžaduje výběr zábradlí plnou pozornost majitele domu.

Co je lepší železné nebo ocelové zábradlí?

Hlavní rozdíl mezi nimi je v tom, že kujné železo se skládá výhradně ze železa, zatímco ocelové oplocení obsahuje slitinu železa a uhlíku. Díky uhlíku je ocel o něco pevnější než kované železo, což jí může pomoci odolat živlům a poškození.

Jaké zábradlí je nejlepší pro venkovní použití?

Venkovní kovové zábradlí na schodiště vyrobené z mosazi, hliníku nebo nerezové oceli je oblíbenou volbou pro svou odolnost a snadnou instalaci.

Které je lepší hliníkové nebo vinylové zábradlí?

Při srovnání vinylu a hliníkového zábradlí si vinyl odnáší cenu za cenovou dostupnost a styl! Vinyl je pro vás tím nejlepším materiálem na zábradlí, pokud chcete cenově dostupný, tradiční a čistě vypadající styl. Standardní vinylové zábradlí má mnoho výhod, jako je jeho životnost a minimální údržba.

Co je lepší hliníkové nebo kompozitní zábradlí?

Životnost a odolnost

Hliníkové nebo kompozitní zábradlí paluby jsou výjimečně vhodné pro odolnost vůči živlům, ale hliník je fyzicky tvrdší materiál. Díky tomu hliníkové zábradlí často nabízí lepší ochranu proti poškrábání a promáčknutí.